Miami. Pegula opanowała sytuację i zatrzymała Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zdołała awansować do najlepszej ósemki Miami Open. W czwartej rundzie zbyt wymagającą rywalką okazała się Jessica Pegula.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła faworytka gospodarzy. Turniejowa „trójka” była bardziej aktywna i dynamiczna na korcie. Bardzo dobrze serwowała i returnowała. Poznanianka nie była w stanie nadążyć za szybkim tempem gry bardziej utytułowanej rywalki i po dwudziestu minutach gry przegrywała już 0:5. W szóstym gemie druga rakieta Polski obroniła piłkę setową i zapisała pierwszego gema na swoim koncie. Na więcej rywalka jednak już jej nie pozwoliła. Amerykanka przypieczętowała zwycięstwo w tej części meczu przełamaniem bez straty punktu.

Linette zdecydowanie lepiej rozpoczęła drugą odsłonę spotkania. Już w pierwszym gemie, głównie dzięki pomocy przeciwniczki, udało jej się zdobyć „breaka”, a chwilę później po raz pierwszy utrzymała swoje podanie w meczu. Widać było, że z każdym kolejnym gemem nasza reprezentantka zaczyna rozkręcać się na korcie. Zaczęła lepiej poruszać się na nogach, dzięki czemu częściej przejmowała inicjatywę wymianach. Z kolei Pegula ewidentnie straciła trochę koncentrację i zaczęła popełniać zdecydowanie więcej błędów. 30-latka z Wielkopolski po raz drugi odebrała podanie amerykańskiej zawodniczce i odskoczyła na 5:2. Faworytka gospodarzy nie zamierzała jednak rezygnować z walki w tej części meczu. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych ponownie podniosła poziom swojej gry. Wygrała pięć gemów z rzędu, broniąc po drodze piłki setowej w dziesiątym gemie i po 79 minutach gry zapewniła sobie zwycięstwo.

Jessica Pegula w ćwierćfinale zmierzy się z Anastazją Potapową, która w dwóch setach pokonała Qinwen Zheng. Magdzie Linette pozostaje jeszcze rywalizacja w grze podwójnej. We wtorek razem z Bernardą Perą powalczą o półfinał z Iriną Camelią-Begu i Anheliną Kalininą.

Turniej w Miami oglądać można na sportowych antenach CANAL+ oraz w CANAL + onlinehttps://can.al/Canalplus-Tenisclub