Miami. Pewne zwycięstwa Miedwiediewa i Sinnera

Rozstawiony z numerem „1” Daniił Miedwiediew potrzebował 56 minut, aby pokonać Tajwańczyka Yen-Hsun Lu i zameldować się w trzeciej rundzie Miami Open. Niewiele więcej czasu spędził w piątek na korcie Jannik Sinner, oddając Francuzowi Hugo Gastonowi tylko cztery gemy.

Finalista tegorocznego Australian Open, Daniił Miedwiediew zadebiutował w tym miesiącu na drugim miejscu w rankingu ATP. Rosjanin nie schodzi z najwyższych obrotów i udowodnił to w piątek, wygrywając piętnasty mecz w sezonie. Do tej pory jedynymi zawodnikami, którzy znaleźli sposób na Miedwiediewa w tym roku, byli Serbowie Novak Dźoković i Duszan Lajović.

W starciu z Yen-Hsunem Lu Rosjanin rozpoczął od komfortowego prowadzenia 4:0, a do końca pierwszej partii oddał rywalowi tylko dwa gemy. Druga odsłona miała podobny przebieg, lecz przy stanie 4:1 wicelider rankingu pozwolił sobie na chwilę dekoncentracji i stracił podanie. Szybko jednak zdobył przełamanie powrotne i po 56 minutach mógł cieszyć się z awansu do kolejnego etapu. Tam zmierzy się z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem. Będący w formie 21-latek wyeliminował w piątek reprezentanta gospodarzy, Reilly’ego Opelkę.

Tylko cztery gemy w spotkaniu drugiej rundy stracił również Jannik Sinner. 19-letni Włoch zdobył przewagę przełamania już w trzecim gemie pierwszego seta i po dwudziestu minutach prowadził z Hugo Gastonem 5:1. Kilka chwil później na tablicy wyników pojawił się rezultat 6:2. W drugiej odsłonie Włoch ponownie dwukrotnie przełamał serwis rywala i zameldował się w trzeciej rundzie zawodów na Florydzie. Tam jego przeciwnikiem będzie Rosjanin Karen Chaczanow, który w dwóch setach uporał się z Niemcem Yannickiem Hanfmannem.

Z turniejem pożegnali się wysoko rozstawieni David Goffin i Grigor Dimitrow. Belg musiał uznać wyższość Australijczyka Jamesa Duckwortha, a Bułgar uległ Brytyjczykowi Cameronowi Norrie’emu.

W trzeciej rundzie nie zagrają również triumfator tegorocznego Doha Open, Nikołoz Basilaszwili, i finalista z Marsylii, Pierre-Hugues Herbert. Gruzin przegrał w trzech setach z Mikaelem Ymerem, a Francuz nie sprostał Kandyjczykowi Felixowi Augerowi-Aliassime’owi.