Miami. Pewne zwycięstwo Federera

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Roger Federer wyciągnął wnioski z poprzedniego meczu i tym razem bez problemów odprawił rywala. Szwajcar pokonał Filipa Krajinovicia i awansował do czwartej rundy. Z turniejem pożegnał się natomiast Grigor Dimitrow.

W drugiej rundzie Roger Federer był bliski porażki z Radu Albotem, jednak Szwajcar zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W poniedziałek na jego drodze stanął Filip Krajinović, ale nie zagroził turniejowej „czwórce” tak, jak Mołdawianin.

Początek spotkania był zacięty i nierówny z obu stron. Najpierw szansę na przełamanie miał tenisista z Bazylei, jednak jej nie wykorzystał. Zrobił to Serb w trzecim gemie, ale już w następnym oddał podanie. Od tego momentu zawodnicy utrzymywali gemy serwisowe, aż do stanu 6:5 dla Federera. Wtedy 20-krotny mistrz wielkoszlemowy wywarł presję na rywalu i zapisał pierwszą partię na swoim koncie.

Druga odsłona przebiegała już całkowicie pod dyktando Federera. Wyszedł on na prowadzenie 3:0 i w pełni kontrolował sytuację na korcie. Pojawiało się więcej uderzeń kończących i jego podanie ani razu nie było zagrożone. W efekcie jedno przełamanie wystarczyło trzykrotnemu triumfatorowi Miami Open, by odnieść zwycięstwo i zameldować się w czwartej rundzie. Tam Szwajcar zmierzy się z lepszym z pary Daniił Miedwiediew – Reilly Opelka.

Z kolei niespodziankę sprawił Jordan Thompson. Australijczyk wyeliminował Grigora Dimitrowa, który grał pierwszy turniej od Australian Open. Bułgar serwował w drugim secie, by wyrównać stan meczu, jednak wtedy pojawiły się niewymuszone błędy, zagrał najsłabszego gema w partii i pozwolił rywalowi na odrodzenie. W efekcie przegrał trzy gemy z rzędu i pożegnał się z Miami Open 2019. Thompson w kolejnej rundzie powalczy z Kevinem Andersonem.

Afrykaner rozegrał solidne spotkanie przeciwko Joao Sousie i potwierdza, że po kontuzji łokcia nie ma już ani śladu. Głównym atutem finalisty Wimbledonu 2018 w poniedziałkowym pojedynku był serwis, po którym wygrywał większość wymian. Portugalczyk miał tylko jedną szansę na przełamanie przeciwnika, ale nie zdołał jej wykorzystać.


Wyniki

Trzecia runda singla:

Roger Federer (Szwajcaria, 4) – Filip Krajinović (Serbia) 7:5, 6:3
Kevin Anderson (RPA, 6) – Joao Sousa (Portugalia) 6:4, 7:6 (6)
Jordan Thompson (Australia) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 24) 7:5, 7:5