Miami. Pliszkova z powrotem w top 5 rankingu i szansą na fotel wiceliderki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Karolina Pliszkova pokonała Marketę Vondrousovą 6:3, 6:4 i awansowała do półfinału Miami Open 2019. Tym samym Czeszka powtórzyła swój najlepszy wynik z tej imprezy. W nocy z czwartku na piątek Czeszka powalczy o pierwszy finał na Florydzie.

W czwartkowym ćwierćfinale drugiego marcowego turnieju rangi Premier Mandatory doszło do czeskiego pojedynku między byłą liderką rankingu WTA, Karoliną Pliszkovą, a zawodniczką, która po raz drugi w karierze awansowała do ćwierćfinału turnieju tej rangi, Marketą Vondrousovą. I tego wyniku jak na razie młodsza z Czeszek nie poprawi.

Grająca bardziej przebojowo i agresywnie Pliszkova kontrolowała przebieg pierwszej partii przez niemal cały czas jej trwania. Jedynie w piątym gemie musiała bronić dwóch szans na przełamanie podania, jakie miała rywalka. Wyszła jednak z taraptów obronną ręką i wygrała pierwszego seta. Drugą odsłonę z animuszem rozpoczęła Vondrousova. 19-letnia Czeszka, która zadebiutowała w ćwierćfinale tej rangi turnieju na początku marca w Indian Wells, wyszła na prowadzenie 3:0. Jednak bardziej doświadczona rywalka zdołała odrobić straty i w dwóch setach zakończyć pojedynek.

Dzięki zwycięstwu w czeskim pojedynku Pliskova zapewniła sobie awans w najnowszym rankingu WTA do czołowej piątki. Z kolei w przypadku wygrania całego turnieju ma szansę awansować na fotel wiceliderki zestawienia. Przeszkodzić jej w tym będzie próbowała Simona Halep. Obie tenisistki spotkały się jak dotąd dziewięciokrotnie i tylko dwa mecze wygrała Czeszka. W drugim półfinale Ashleigh Barty zmierzy się z Anett Kontaveit.