Miami. Porażka turniejowej „jedynki”

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Na ćwierćfinale turnieju rangi ATP Masters 1000 w Miami zakończył swój udział najwyżej rozstawiony tenisista. Daniił Miedwiediew przegrał z Roberto Bautistą Agutem 4:6, 2:6 i to Hiszpan zagra o finał.

Starcie Rosjanina z Hiszpanem zapowiadało się bardzo ciekawie. W dotychczasowych dwóch meczach między tymi tenisistami dwukrotnie triumfował Bautista Agut. 25-latek z Moskwy był jednak mocno zmotywowany, aby przełamać złą passę.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Obydwaj zawodnicy pilnowali swoich podań. W siódmym gemie pojawiły się pierwsze problemy, aczkolwiek Miedwiediew zdołał obronić break-pointa. W kolejnym gemie serwisowym wicelider światowego rankingu ponownie musiał się bronić przed przełamaniem, ale tym razem nie dał rady. Bautista Agut musiał się sporo namęczyć, aby domknąć seta. Wytrzymał jednak presję i zapisał partię na swoim koncie (6:4).

Drugi set nie przyniósł tylu emocji. Hiszpan dominował i miał znaczącą przewagę na korcie. Rywal nie był w stanie mu zagrozić w żaden sposób i w rezultacie po nieco ponad półtorej godzinie Bautista Agut wygrał całe spotkanie 6:4, 6:2 i zameldował się w półfinale turnieju.

– Wiem, że Daniił jest jednym z najlepszych graczy na świecie. Wygrywa wiele meczów, jest drugi na świecie, więc jestem bardzo dumny i szczęśliwy z tego, jak dzisiaj zagrałem. Myślę, że zaprezentowałem świetny poziom na korcie – skomentował swój występ 32-latek.

W pojedynku o finał zmierzy się z niezwykle utalentowanym i już grającym na bardzo wysokim poziomie Jannikiem Sinnerem. 19-latek w drodze do 1/2 finału stracił tylko jednego seta z Karen Chaczanowem.