Miami. Porażki Pospisila i Alcaraza

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Vasek Pospisil szybko pożegnał się z tegoroczną edycją turnieju rangi ATP 1000 w Miami. Kanadyjczyka 3:6, 6:4, 3:6 pokonał kwalifikant Mackenzie McDonald. Udział w imprezie na pierwszej rundzie zakończył również Carlos Alcaraz, którego wyeliminował Emil Ruusuvuori.

Pospisil trafił w pierwszej rundzie na nieobliczalnego rywala. Styl McDonalda jest bardzo niewygodny, o czym przekonał się właśnie Kanadyjczyk. W całym pojedynku Amerykanin tylko raz dał się przełamać. Ponadto 25-latek z Kalifornii lepiej rozgrywał kluczowe punkty. Dzięki temu wygrał całe spotkanie 6:3, 4:6, 6:3. Jego rywalem w kolejnej rundzie będzie inny reprezentant gospodarzy John Isner.

W kolejnym ciekawym meczu Miami Open spotkało się natomiast dwóch młodych tenisistów – 17-letni Carlos Alcaraz oraz 21-letni Emil Ruusuvuori. Pierwszy z nich od pewnego już czasu jest na językach niemal całego tenisowego świata. Wymienia się go w roli tego, który może w przyszłości rozdawać karty w męskich rozgrywkach. Tym razem jednak przygodę z turniejem w Miami zakończył on już po pierwszym starciu.

Pojedynek dwóch nadziei tenisa był całkiem wyrównany. Obydwaj tenisiści przełamali się trzykrotnie, jednak Fin lepiej zachował się w ważnych momentach. Następnym przeciwnikiem 21-latka będzie rozstawiony z „trójką” Alexander Zverev.

– O tym zwycięstwie zadecydowało kilka punktów, dzisiaj różnica była bardzo mała. Mieliśmy swoje szanse, ale udało mi się wrócić i jakoś wygrać. To był bardzo trudny mecz. On grał bardzo dobrze i cieszę się, że awansowałem – mówił po meczu Ruusuvuori.

Warto odnotować również to, jak losy swojego pierwszego w tym roku w Miami meczu odwrócić zdołał Frances Tiafoe. Amerykanin przegrywał z Włochem Stefano Travaglią 5:7, 3:4 i w ósmym gemie drugiego seta bronił kilku break-pointów. Ostatecznie jednak obronną ręką wyszedł z tarapatów i wygrał spotkanie 5:7, 6:4, 6:2.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Frances Tiafoe (Stany Zjednoczone) – Stefano Travaglia (Włochy) 5:7, 6:4, 6:2

James Duckworth (Australia) – Mischa Zverev (Niemcy, Q) 6:2, 4:6, 6:4

Mackenzie McDonald (Stany Zjednoczone, Q) – Vasek Pospisil (Kanada) 6:3, 4:6, 6:3

Emil Ruusuvuori (Finlandia) – Carlos Alcaraz (Hiszpania, WC) 6:4, 2:6, 7:5

Ricardas Berankis (Litwa) – Federico Gaio (Włochy, LL) 7:6(4), 6:2

Lloyd Harris (RPA) – Emilio Nava (Stany Zjednoczone, Q) 6:4, 7:6(7)

Laszlo Dżere (Serbia) – Jiri Vesely (Czechy) 6:3, 5:7, 6:1