Miami. Przekonujące zwycięstwo Hurkacza. Wyrównał najlepszy wynik

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokazał się z najlepszej strony w meczu II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Nasz reprezentant pokonał 7:6(5), 6:4 Denisa Kudlę, prezentując ofensywny i skuteczny tenis. Kolejny mecz rozegra w poniedziałek, a jego rywalem może być Denis Shapovalov.

Bardzo istotnym elementem w grze polskiego tenisisty był serwis. W pierwszym secie pozwolił mu on na bezproblemowe wygranie niemal wszystkich gemów przy własnym podaniu. Niemal, ponieważ w gemie otwarcia musiał bronić dwóch break-pointów. Wówczas też jednak pomógł sobie serwisem i zażegnał niebezpieczeństwo.

W pierwszej odsłonie rywalizacji Hurkacz posłał w sumie dziewięć asów. Ten imponujący wynik nie pozwolił mu jednak uniknąć rozgrywki tie-breakowej. Kudla również spisywał się bardzo dobrze przy własnym podaniu i w przeciwieństwie do Hurkacza nie musiał się nawet bronić przed przełamaniem.

W tie-breaku obaj zawodnicy grali dość nerwowo, ale w najważniejszych momentach Hurkacz zdołał zachować zimną krew. Po raz kolejny pomógł sobie serwisem, kończąc seta efektowną akcją serve&volley.

Ofensywne nastawienie wrocławianina przypomniało jego poczynania z Miami sprzed dwóch lat. Wówczas rozegrał jeden z najlepszych turniejów w karierze i pokonał Matteo Berrettiniego oraz Dominika Thiema. W tym roku również może mieć szansę na zwycięstwa nad tenisistami z czołówki, jednak najpierw musiał uporać się ze sklasyfikowanym w drugiej setce rankingu Kudlą.

Druga partia tego pojedynku była już łatwiejsza dla naszego najlepszego tenisisty. Na samym początku do Hurkacza uśmiechnęło się szczęście. W pierwszym gemie wykorzystał break-pointa, po tym jak piłka po kontakcie z siatką opadła tuż za nią. To zdarzenie podcięło skrzydła przeciwnikowi. Kudla wpadł w dołek i kilka minut później przegrywał już 0:3 z podwójną stratą przełamania.

Taka zaliczka przy takiej dyspozycji serwisowej Hurkacza nie mogła doprowadzić do niczego innego niż zwycięstwa naszego reprezentanta 2-0 w setach. Kudla co prawda odrobił część strat, lecz ostatecznie uległ Polakowi 6:7(5), 4:6.

Kolejny mecz singlowy Hurkacz rozegra w poniedziałek. Jego rywalem będzie Kanadyjczyk Denis Shapovalov lub Białorusin Ilia Iwaszka. W niedzielę rozegra natomiast mecz 2. rundy debla. Jego partnerem w Miami jest Felix Auger-Aliassime. Polsko-kanadyjska para zmierzy się z mistrzami Australian Open, Ivanem Dodigiem i Filipem Polaszkiem.