Miami. Przełamanie mistrzyń wielkoszlemowych oraz Ons Jabeur

Garbine Muguruza, Bianca Andreescu i Ons Jabeur uzupełniły grono uczestniczek czwartej rundy Miami Open. Dla tenisistki z Tunezji niedzielna wygrana to przełamanie złej passy w spotkaniach z Sofią Kenin, z kolei mistrzynie wielkoszlemowe musiały przełamać opór niżej notowanych rywalek.

Zanim Muguruza przybyła do Stanów Zjednoczonych, w 2021 roku wystąpiła w pięciu turniejach, z czego trzy kończyła w finałach. Ostatnim sukcesem Muguruzy był triumf w Dosze. Po przenosinach za Ocean tenisistka z Caracas kontynuuje dobre występy. W niedzielę 27-latka pokonała Annę Kalińską i wygrała dwudziesty mecz w sezonie. Chociaż zwycięstwo nie przyszło jej łatwo. W decydującej partii była liderka rankingu WTA przegrywała już 0:3. Wygrała jednak sześć z siedmiu rozegranych później gemów i zapewniła sobie awans.

– Dziś może nie grałam zbyt pięknie, ale najważniejsze, że skutecznie. Wyzwoliłam w sobie ducha walki, który pozwolił mi przełamać wszelkie problemy i dzięki temu uzyskałam awans do kolejnej rundy – podsumowała wydarzenia na korcie Muguruza, której kolejną rywalką będzie Bianca Andreescu.

Dla Kanadyjki tegoroczny występ jest drugim na Hard Rock Stadium. Podczas debiutu przed dwoma laty mistrzyni US Open 2019 dotarła do 1/8 finału. Pokonując w niedzielę Anisimovą, wyrównała ten wynik. Po zwycięstwie w pierwszej partii 21-latka prowadziła w drugiej odsłonie 2:0. Amerykanka zdołała jednak doprowadzić do wyrównania stanu meczu. Losy decydującego seta rozstrzygnął piąty gem. Andreescu odebrała podanie rywalce i wypracowaną przewagę utrzymała do końca.

Pierwsze zwycięstwo w piątym spotkaniu z Sofią Kenin odniosła z kolei Ons Jabeur. W dotychczasowych czterech spotkaniach przeciwko tenisistce z USA Tunezyjka nie wygrała nawet seta. W niedzielę zdołała się przełamać i po raz trzeci pokonać zawodniczkę notowaną w top 5 rankingu WTA. Kolejną rywalką zawodniczki z Afryki będzie Sara Sorribes Tormo.