Miami: Radwańska w tej samej połówce co Azarenka

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

 Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie turnieju w Miami zagra z Magdaleną Rybarikovą lub kwalifikantka. Rozstawiona z „piątką” krakowianka znów znalazła się w tej samej połówcę drabinki co Wiktoria Azarenka, ale tym razem z Białorusinką może zagrać dopiero w półfinale.

Turniej Sony Ericsson Open w Miami zapowiada się nadzwyczajnie. Po dłuższej przerwie do rywalizacji wracają siostry Serena i Venus Williams oraz Kim Clijsters. Belgijka i Venus Williams nie zostały rozstawione i zmagania rozpoczynają już od pierwszej rundy. Clijsters zagra z Jarmilą Gajdosovą. W przypadku zwycięstwa była liderka rankingu trafi następnie na Julię Goerges.

Venus Williams w pierwszej rundzie trafiła na weterankę Kimiko Date-Krumm, ale już w drugiej fazie może dojść do szlagierowego pojedynku pomiędzy Amerykanką a Petrą Kvitovą. Czeszka i starsza z sióstr Williams znalazły się w tej samej ćwiartce drabinki co Agnieszka Radwańska (mogą ze sobą zagrać w ćwierćfinale).

Najlepsza polska tenisistka, podobnie jak wszystkie zawodniczki rozstawione, ma w pierwszej rundzie „wolny los”, a w drugiej zagra z Magdaleną Rybarikovą (92 WTA) lub kwalifikantką. W kolejnych fazach turnieju Radwańska może trafić m.in. na Kaię Kanepi (w III rundzie), Wierę Zwonariową lub Flavię Pennettę (w IV rundzie), czy też na Anę Ivanović (w ćwierćfinale).

Decydujący o awansie do turnieju głównego w Miami pojedynek stoczy dziś Urszula Radwańska, której rywalką będzie Andrea Hlavackova (126 WTA).

Ważnym wydarzeniem turnieju Sony Ericsson Open w Miami będzie również powrót na korty Alisy Klejbanowej. Rosjanka, która najwyżej w karierze była na dwudziestym miejscu rankingu, wraca do gry po dziesięciomiesięcznej przerwie, spowodowanej wygraną walką z nowotworem (ziarnicą złośliwą). Klejbanowa otrzymała od organizatorów „dziką kartę”, a jej pierwszą rywalką będzie Johanna Larsson.

Sprawdź drabinkę turnieju głównego pań w Miami.