Miami. Rewelacja zatrzymana

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Petra Kvitova wciąż pozostaje w grze o fotel liderki światowego rankingu. W poniedziałek Czeszka pokonała Caroline Garcię i awansowała do ćwierćfinału Miami Open. Kontuzja przerwała wspaniałą serię Biancy Andreescu.

Reprezentantka naszych południowych sąsiadów na Florydzie ma szansę zdetronizować Naomi Osakę, która pożegnała się już turniejem. Leworęczną tenisistkę do celu przybliżyło pewne zwycięstwo nad Garcią. W ćwierćfinale Kvitova zmierzy się z Ashleigh Barty, która w trzech setach pokonała Kiki Bertens. W pierwszej partii Australijka nie wykorzystała prowadzenie 3:0, ale w dwóch kolejnych była już zdecydowanie lepsza od holenderskiej zawodniczki.

Na dziesięciu wygranych zakończyła się niesamowita seria Biancy Andreescu. W pojedynku czwartej rundy posłuszeństwa odmówił organizm 18-latki. Mistrzyni Indian Wells przegrywała 1:6 0:2 z Anett Kontaveit, gdy zdecydowała się poddać mecz z powodu kontuzji prawego barku.