Miami: Rosolska i Klepac w drugiej rundzie

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: wtatennis.com, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Alicja Rosolska i Andreja Klepac awansowały do drugiej rundy deblowego turnieju WTA w Miami. Polsko-słoweńska para pokonała 6:3, 6:4 Ałłę Kudriawcewą i Aleksandrę Panową.

W pierwszym secie pojedynku Rosolska i Klepac pokazały się z bardzo dobrej strony. Bardzo często trafiały pierwszym podaniem i w całej partii przegrały tylko pięć punktów we własnych gemach. Musiały, co prawda, bronić jednego break pointa, ale wyszły z opresji bez szwanku. Same wykorzystały jedną z dwóch okazji na przełamanie rywalek i wygrały 6:3.

Trudniej było w drugiej odsłonie. Zarówno Polka jak i Słowenka mocno obniżyły poziom, notując bardzo słabą skuteczność obu serwisów. Od razu pojawiły się problemy, które kosztowały tenisistki stratę dwóch gemów przy własnym podaniu. Jednak Rosjanki też nie prezentowały nic nadzwyczajnego. Rosolska i Klepac zdobyły o jedno przełamanie więcej od rywalek i zakończyły pojedynek w dwóch setach.

Wynik pierwszej rundy:
A. Rosolska, A. Klepac (Polska, Słowenia) – A. Kudriawcewa, A. Panowa (Rosja) 6:4, 6:3