Miami. Rosolska w drugiej rundzie debla

/ Izabela Modrzewska , źródło: własne, foto: Piotr Figura/Newspix

Alicja Rosolska i Monica Niculescu pokonały doświadczone deblistki, Kirtsen Flipkens oraz Bethanie Mattek-Sands i awansowały do kolejnej rundy turnieju. Amerykanka to była liderka rankingu deblowego i niegdyś partnerka Igi Świątek, z którą doszła do finału French Open w 2021 roku. 

Pierwsza cześć spotkania zaczęła się lepiej dla polsko-rumuńskiej pary, która już w pierwszym gemie przełamała serwis przeciwniczek. Dalej gra była coraz bardziej zacięta, a Rosolska i Niculescu musiały bronić break pointów prawie w każdym gemie serwisowym. Ostatecznie udało im się po raz kolejny zdobyć przełamanie, wychodząc na prowadzenie 5:1 i zamykając seta w przy swoim następnym podaniu.

W drugiej partii meczu gra była bardziej wyrównana i pełna emocji. Polka i Rumunka długo utrzymywały prowadzenie, kiedy to wygrały przy serwisie rywalek w trzecim gemie. Nie wykorzystały one jednak piłki meczowej w dziesiątym gemie, co doprowadziło do wyrównania w spotkaniu i staniu 5:5. Obie pary od tego czasu pilnowały swojego serwisu i o dalszych losach rozstrzygać miał tie-break. Rosolska wraz z Niculescu z początku zdominowały przeciwniczki, ale do zwycięstwa potrzebowały aż czterech piłek meczowych.

Dla Alicji Rosolskiej i Monici Niculescu to drugi wspólny mecz w tym sezonie po szybkim odpadnięciu z turnieju w Indian Wells. Przedtem ostatni raz grały ze sobą w 2012 roku. W następnej rundzie Miami Open zmierzą się z australijsko-belgijską parą Hunter/Mertens lub japońsko-indonezyjską parą Kato/Sutjiadi.


Wyniki

Pierwsza runda gry podwójnej kobiet:

Alicja Rosolska, Monica Niculescu (Polska, Rumunia) – Kirtsen Flipkens, Bethanie Mattek-Sands (Belgia, USA) 6:2, 7:6[4]