Miami. Rublow półfinałowym rywalem Hurkacza

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Znamy komplet półfinalistów turnieju rangi ATP Masters 1000 w Miami. Andriej Rublow pokonał Sebastianę Kordę 7:5, 7:6(7) i to Rosjanin będzie rywalem Huberta Hurkacza w starciu o finał.

Andriej Rublow prezentuje bardzo wysoką formę w 2021 roku. 23-latek osiągnął w tym sezonie między innymi ćwierćfinał wielkoszlemowego Australian Open oraz triumfował w turnieju w Rotterdamie. W Miami również spisuje się świetnie. Wciąż nie stracił seta, a pokonał już takich zawodników jak Marin Czilić, czy Marton Fucsovics.

Pojedynek z Sebastianem Kordą nie należał do najłatwiejszych. Amerykanin dość mocno postawił się w pierwszej partii. Nawet jak stracił serwis, to natychmiastowo potrafił odrobić straty. Nie wytrzymał jednak końcówki i przegrał tę odsłonę meczu 5:7.

Drugi set przyniósł jeszcze więcej emocji. Ponownie Rublow pierwszy przełamał rywala, ale Amerykanin znowu wrócił do gry. Tym razem udało mu się nawet doprowadzić do tie-breaka. W nim byliśmy świadkami niesamowitych zwrotów akcji. Korda prowadził już 5-3, ale przegrał trzy punkty z rzędu. Następnie obronił piłkę meczową. Ta sztuka udała mu się jeszcze raz. Rosjanin trzecią próbę skończenia meczu wykorzystał i wygrał tie-breaka 9-7 i całe spotkanie 7:5, 7:6(7).

Jeśli mówimy o drugim secie, mogłem wygrać łatwiej, ale taki jest tenis. Może w następnym meczu przegram i drugiego i trzeciego seta. Dzisiaj udało mi się wygrać i jestem szczęśliwy. Sebastian to naprawdę świetny zawodnik, jest utalentowany. Ma potężny serwis, jest świetny w grze przy siatce, jest sprytny i gra agresywnie. Próbuje przejmować inicjatywę. Dlatego pokonał tak wielu wspaniałych graczy – komplementował swojego rywala Rublow.

Andriej Rublow będzie półfinałowym rywalem Huberta Hurkacza. Polak kroczy w Miami od zwycięstwa do zwycięstwa. Wyeliminował już turniejową „dwójkę”, teraz czas na starcie z rozstawionym z numerem „4” 23-letnim Rosjaninem. Pojedynek o finał zapowiada się niezwykle ciekawie.