Miami. Sinner w półfinale, deszcz zatrzymał Fritza i Alcaraza

Podczas dziesiątego dnia Miami Open zaplanowano dwa ćwierćfinały mężczyzn. Kibice na Florydzie mieli zobaczyć starcie Jannika Sinnera z Emilem Ruusuvuorim oraz pojedynek Carlosa Alcaraza z Taylorem Fritzem, ale zamiary organizatorów pokrzyżowała pogoda.

Jako pierwsi – zgodnie z harmonogramem – na kort centralny wyszli Włoch i Fin. Zawodnik z Helsinek debiutował w tej fazie tysięcznika i z pewnością nie był faworytem potyczki z reprezentantem Italii. Za Sinnerem przemawiało nie tylko większe doświadczenie na najwyższym poziomie i lepszy ranking, ale też bilans bezpośrednich meczów. Wcześniej panowie mierzyli się bowiem czterokrotnie i za każdym razem wygrywał Jannik.

W pierwszej partii równowaga między tenisistami utrzymała się tylko do stanu 2:2. W piątym gemie Sinner wywalczył „brejka”, a potem potwierdził przewagę wygranym podaniem. Włoch nie zadowolił się pilnowaniem serwisu i po jakimś czasie jeszcze raz przełamał rywala, zamykając seta.

Drugą partię podaniem rozpoczynał Sinner. 21-latek z San Candido pewnie wygrał gema otwarcia, a następnie odebrał podanie Fina. W tamtym momencie walkę na korcie przerwał deszcz, a jej wznowienie nastąpiło po dłuższej przerwie.

Zdarzenia te absolutnie nie wybiły z rytmu wyżej rozstawionego reprezentanta Italii. Do końca meczu oddał on Ruusuvuoriemu tylko jednego gema i pewnie awansował do półfinału. Jednocześnie po spotkaniu Jannik wypowiadał się w skromny sposób i podkreślił, że:

Obaj graliśmy dobrze, ale to ja wygrywałem ważne punkty. Nie jest łatwo wracać do meczu po długiej przerwie, ale mnie się udało i byłem tak samo solidny, jak przed opadami.

Jak na razie nie wiadomo z kim w półfinale zmierzy się jedenasty zawodnik rankingu ATP. Z powodu deszczu mecz Carlosa Alcaraza i Taylora Fritza przeniesiono bowiem na kolejny dzień. Bez względu na ostatecznego przeciwnika Sinner chciałby zapewne nawiązać do 2021 roku, kiedy to dotarł w Miami do finału. W tamtym meczu lepszy od Włocha okazał się Hubert Hurkacz.