Miami. Sinner zameldował się w finale

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Jannik Sinner zagra w finale imprezy rangi ATP Masters 1000 po raz pierwszy w karierze. Włoch pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta 5:7, 6:4, 6:4 w półfinale Miami Open.

Hiszpan i Włoch spotkali się już raz w tym sezonie, w trzeciej rundzie Dubai Duty Free Tennis Championships. Również wtedy Sinner schodził z kortu jako zwycięzca. W piątek to on jako pierwszy został przełamany, lecz odzyskał rytm w szóstym gemie i wykorzystał pierwszą z trzech szans na powrót do meczu. Gdy wydawało się, że pierwsza partia zostanie rozstrzygnięta w tie-breaku, Bautista Agut ponownie wyszedł na prowadzenie w jedenastym gemie. Po 51 minutach na tablicy wyników pojawił się rezultat 7:5 na korzyść starszego z tenisistów.

W drugiej odsłonie obaj zawodnicy dość pewnie utrzymywali swój serwis. Jako pierwszy problemy napotkał 19-latek, który musiał bronić czterech break-pointów w siódmym gemie. Wyszedł jednak z sytuacji zagrożenia i ostatecznie to on wygrał drugą partię 6:4.

Decydujący set rozpoczął się lepiej dla Bautisty Aguta. 32-latek z Castellon de la Plana prowadził już 3:1. Od tego momentu zdołał jednak wygrać jeszcze tylko jednego gema i to Jannik Sinner zameldował się w finale imprezy po dwóch godzinach i dwudziestu ośmiu minutach. Tam zmierzy się z lepszym z pary Hubert Hurkacz – Andriej Rublow. Spotkanie Polaka z Rosjaninem rozpocznie się o 1 w nocy polskiego czasu w nocy z piątku na sobotę.

W tegorocznej edycji zawodów na Florydzie pierwszy raz od 2013 roku wszyscy półfinaliści turnieju męskiego to Europejczycy. Osiem lat temu w najlepszej czwórce znaleźli się Andy Murray, Richard Gasquet, David Ferrer i Tommy Haas.