Miami. Specjalistka od maratonów lepsza od Rybakiny

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W niedzielę miejsce w czwartej rundzie Miami Open wywalczyły sobie Elise Mertens, Sara Sorribes Tormo, Maria Sakkari i Jessica Pegula, która wyeliminowała Karolinę Pliszkovą. Bez gry awansowała Naomi Osaka.

Japonka nie musiała wychodzić na kort, ponieważ Nina Stojanović wycofała się z turnieju z powodu kontuzji prawego uda. Czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa zmierzy się teraz z Elise Mertens, która pokonała Anett Konteveit. W tym meczu obie tenisistki grały falami. Belgijka wygrała pierwszego seta 6:2, ale w drugim nie była w stanie urwać rywalce ani jednego gema. W decydującej odsłonie pojedynki rodaczka Kim Clijsters ponownie zwyciężyła do dwóch

Z tegoroczną edycją Miami Open szybko pożegnała się Karolina Pliszkova, która nie znalazła sposobu na Jessicę Pegulę. Czeszka bardzo słabo rozpoczęła niedzielne spotkanie. W pierwszym secie zdobyła tylko jednego gema, a w drugim przegrywała już 1:4. W tym momencie w grze Amerykanki coś się zacięło i mecz się odwrócił. Turniejowa „szóstka” podniosła poziom swojej gry, wygrała pięć następnych gemów i wyrównała stan rywalizacji.  Praworęczna z sióstr Pliszkovych w decydującej partii prowadziła już 4:2 i miała „breakpointa” na 5:2. Pegula się jednak wybroniła i utrzymała serwis. Młodsza rodaczka sióstr Williams od tego momentu nie przegrała już ani jednego gema i po 2 godzinach i 9 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa.  Amerykanka o ćwierćfinał zagra z Marią Sakkari. Greczynka nie dała żadnych szans Ludmile Samsonowej.

W czwartej rundzie zameldowała się również Sara Sorribes Tormo. Hiszpanka, która przyjechała na Florydę z Guadalajary, gdzie zdobyła pierwszy tytuł w karierze, po trzysetowym pojedynku pokonała rozstawioną z numerem 21 Jelenę Rybakinę. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego jeśli liderką cyklu, jeśli chodzi o liczbę pojedynków, które trwały ponad dwie godziny. Sorribes Tormo rozegrała już siedemnaście takich spotkań, z czego wygrała jedenaście. Hiszpanka zmierzy się teraz albo z Sofią Kenin albo z Ons Jabeur.