Miami. Świątek demoluje i zdobywa „Sunshine Double”

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek w finale Miami Open nie dała szans Naomi Osace. Polka wygrała siedemnasty mecz z rzędu i jako czwarta tenisistka w historii zwyciężyła w imprezach w Indian Wells i Miami w jednym sezonie.

Pierwszy gem meczu był niezwykle wyrównany. Przy podaniu Japonki tenisistki przez dziesięć minut grały na przewagi. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego miała dwie okazje na przełamanie, ale czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa obroniła się świetnymi serwisami. Kolejne dwa „breakpointy” 20-latka z Raszyna wypracowała sobie w piątym gemie. Pierwszego Osaka obroniła, wymuszając na rywalce błąd z forhandu, ale przy drugim pierwsza rakieta Polski popisała się doskonałym krosem z backhandu i zdobyła przełamanie. Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni w siódmym gemie po raz kolejny musiała bronić się przed stratą podania, ale tym razem z pomocą przyszedł serwis. W końcówce partii spadła trochę skuteczność pierwszego podania Świątek, ale pomimo tego turniejowa „dwójka” ani razu nie musiała bronić się przed przełamaniem i objęła prowadzenie w meczu.

Wygrana pierwsza partia jeszcze dodała wiatru w skrzydła Idze Świątek. Japonka próbowała grać jeszcze mocniej i ryzykowniej, ale Polka na wszystko miała odpowiedź. Reprezentantka Biało-Czerwonych grała w tej części meczu na poziomie nieosiągalnym dla rywalki. Nie straciła ani jednego gema i po godzinie i 19 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W niedzielę 20-latka z Raszyna dołączyła do wąskiego grona tenisistek, którym udało się zdobyć Sunshine Double. Wcześniej tej sztuki dokonały tylko Steffi Graf, Kim Clijsters i Wiktoria Azarenka.


Wyniki

Finał singla

Iga Świątek (Polska, 2) – Naomi Osaka (Japonia) 6:4 6:0