Miami. Świątek i Mattek-Sands meldują się w ćwierćfinale

/ Natalia Kupsik , źródło: własne, foto: AFP

Wczoraj Iga Świątek pożegnała się z singlową rywalizacją w Miami Open, ale jej występy w turnieju jeszcze się nie skończyły. Dziś wspólnie z doświadczoną Bethanie Mattek-Sands Polka zapewniła sobie awans do ćwierćfinału gry podwójnej.

W swoim drugim rozgrywanym u boku nowej deblowej partnerki meczu Iga Świątek podobnie, jak dwa dni temu zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Po piątkowym triumfie nad Anną Blinkovą i Monicą Niculescu ich pogromczynie na korcie spotkały się spotkały się parą Xu-Zhang. Etap wcześniej reprezentantki Chin wyeliminowały duet w składzie z Sofią Kenin i Sloane Stehenps, ale w walce o miejsce w najlepszej ósemce turnieju w dwóch setach uległy utytułowanej Amerykance i 19-letniej Polce.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a gemy padały łupem serwujących. Wkrótce jednak szanse na objęcie prowadzenia wypracowały sobie Chinki i to one ustaliły wynik na 2-3. Świątek i Mattek-Sands do odrabiania strat ruszyły błyskawicznie i po chwili zanotowały powrotnego breaka. W ósmym gemie Polka i Amerykanka tylko poprawiły swoją sytuację, odbierając rywalkom serwis. Na tablicy pojawił się rezultat 5-3. Przy własnym podaniu Świątek i Mattek-Sands dopełniły dzieła i po nieco ponad pół godziny gry na swoim koncie zapisały pierwszą partię.

W drugiej odsłonie duet z z naszą reprezentantką w składzie tylko poszedł za ciosem. Już w gemie otwarcia Świątek i Mattek-Sands wykorzystały okazję na przełamanie, potwierdzając prowadzenie przy własnym podaniu. Xu i Zhang odpowiedziały „na sucho” wygrywając swój gem serwisowy, ale przewaga Polki i Amerykanki utrzymywała się. W piątym gemie Świątek i Mattek-Sands tylko podwyższyły ją na 4-1 i pewnie zmierzały do zwycięstwa. Chinkom nie udało się już odwrócić losów spotkania.

W walce o półfinał deblowych zmagań w Miami Open Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands zmierzą się z Ukrainką Ludmiłą Kichenok i Łotyszką Jeleną Ostapenką.


Wyniki

Iga Świątek (Polska), Bethanie Mattek-Sands (USA) – Xu Yifan, Shuai Zhang (Chiny) 6-3, 6-1