Miami. Świetne otwarcia Kordy i Musettiego, porażka Andersona

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Sebastian Korda i Lorenzo Musetti wygrali bez straty seta mecze pierwszej rundy turnieju rangi ATP Masters 1000 w Miami. Pierwszy z nich ograł Radu Albota, a drugi Michaela Mmoha. Z imprezą pożegnał się już dwukrotny finalista turniejów wielkoszlemowych, Kevin Anderson, którego wyeliminował Damir Dżumhur.

Korda beż żadnych problemów pokonał Radu Albota, Amerykanin w całym meczu stracił tylko trzy gemy i ani razu nie przegrał własnego podania. Ostatecznie po 74 minutach ograł Mołdawianina 6:0, 6:3 i odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze w turniejach rangi ATP 1000 Masters. Kolejnym przeciwnikiem 20-latka będzie Włoch Fabio Fognini. Najpierw jednak zagra przeciwko niemu w rozgrywkach deblowych.

– Ciężko pracuję i dotąd to się opłaca. Mam nadzieję, że mogę teraz zrobić następny krok i pójść dalej. Obserwowałem Fogniniego od dziecka, więc będzie to fajny mecz. Zagram z nim w deblu i mam nadzieję, że trochę wyczuję jego grę i przygotuję się na sobotę – mówił po meczu Korda.

Do drugiej rundy awansował również Lorenzo Musetti. 19-letni Włoch w dwóch setach pokonał Michaela Mmoha 6:4, 6:4. To potwierdzenie bardzo wysokiej formy podopiecznego Simone Tartariniego. W następnej rundzie jego rywalem będzie nieobliczalny Francuz Benoit Paire.

– To naprawdę miłe. To mój pierwszy występ tutaj. Ostatni tydzień w Acapulco był fantastyczny. Wiedziałem, że Michael jest świetnym przeciwnikiem. Zagrałem naprawdę dobry mecz. Pojedynek był intensywny i podoba mi się granie tutaj. Jestem naprawdę szczęśliwy – skomentował występ Musetti.

Z imprezą pożegnał się natomiast Kevin Anderson. Dwukrotny finalista turniejów Wielkiego Szlema przegrał z Bośniakiem Damirem Dżumhurem 6:7(6), 5:7, który do turnieju głównego dostał się jako szczęśliwy przegrany (zastąpił Thiago Monteiro). Mecz był całkiem wyrównany, jednak 28-latek z Sarajewa lepiej rozgrywał końcówki setów. W następnej rundzie zmierzy się z rozstawionym z „dwójką” Stefanosem Tsitsipasem.

Sebastian Korda (Stany Zjednoczone) – Radu Albot (Mołdawia) 6:3, 6:0

Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina, LL) – Kevin Anderson (RPA, PR) 7:6(6), 7:5

Lorenzo Musetti (Włochy) – Michael Mmoh (Stany Zjednoczone, WC) 6:4, 6:4

Miomir Kecmanović (Serbia) – Liam Broady (Wielka Brytania, Q) 7:5, 6:7(5), 6:1

Tennys Sandgren (Stany Zjednoczone) – Pedro Martinez (Hiszpania) 6:4, 2:0 krecz

Joao Sousa (Portugalia) – Christopher O’Connell (Australia) 7:6(6), 6:7(8), 7:5

Daniel Elahi Galan (Kolumbia) – Thiago Seyboth Wild (Brazylia, Q) 6:3, 6:4

Aljaz Bedene (Słowenia) – Thomas Fabbiano (Włochy, Q) 7:6(5), 1:6, 6:3