Miami. Thriller z udziałem Rosolskiej. Niestety przegrany

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang przegrały 6:7(5), 7:6(5), 7-10 z Gabrielą Dabrowski i Yifan Xu w meczu drugiej rundy rywalizacji deblistek Miami Open 2019. Tym samym Polka po raz jedenasty nie zdołała wygrać dwóch spotkań z rzędu w kalifornijskiej imprezie.

Rosolska i Yang od początku rywalizacji na Hard Rock Stadium miały pod górkę. W meczu pierwszej rundy polsko-chińska para co prawda poradziła sobie z Johanną Larsson i Kirsten Flipkens, ale musiała bronić dwóch piłek meczowych. W niedzielnym spotkaniu, przeciwko rozstawionym z numerem pięć mistrzyniom z 2017 roku Dąbrowski i Xu, nie było szczęśliwego zakończenia.

W secie otwarcia Rosolska i Yang prowadziły 3:1, a następnie 4-2 w tie-breaku, ale rywalki zdołały odrobić straty i wyjść na prowadzenie w spotkaniu. W drugiej odsłonie polsko-chiński duet przegrywał już 1:5, aby doprowadzić do zwycięskiego tie-breaka.

W decydującej odsłonie Polka i Chinki prowadziły 5-3, ale od stanu 7-7 przegrały trzy piłki z rzędu i zakończyły swój udział w tegorocznej edycji Miami Open. Ich rywalki zagrają w ćwierćfinale albo z Su-Wei Hsieh i Barborą Strycovą, albo z Elise Mertens i Aryną Sabałenką.


Wyniki

Druga runda debla
Gabriela Dabrowski,Yifan Xu (Kanada, Chiny, 5) – Alicja Rosolska/Zhaoxuan Yang (Polska, Chiny) 7:6(5), 6:7(5), 10-7