Miami. Trzykrotna mistrzyni pożegnała się z turniejem

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Porażka Wiktorii Azarenki to największa niespodzianka czwartkowych zmagań w kobiecej drabince Miami Open 2019. Trzykrotna mistrzyni kalifornijskiej imprezy uległa w dwóch setach Caroline Garcii.

Kłopoty z awansem do kolejnej rundy miały też Bianca Andreescu i Venus Williams. Jednak zarówno mistrzyni zakończonego w niedzielę turnieju w Indian Wells jak i trzykrotna mistrzyni imprezy w Miami wyszły z opresji obronną ręką (więcej tutaj). Tyle szczęścia nie miała Wiktoria Azarenka, która również może poszczycić się trzema trofeami zdobytymi na Florydzie. Białorusinka, która na otwarcie nowego obiektu pokonała Dominikę Cibulkovą, w nocy z czwartku na piątek nie dała rady Caroline Garcii.

Gdy gra się z kimś takim jak Wiktoria to nie ma wyboru, należy wspiąć się na wyżyny swych umiejętności. Nawet jeżeli nie prezentuje takiego tenisa jak wtedy gdy była pierwszą rakietą świata, ale wciąż jest znakomitą zawodniczką, która potrafi zaskoczyć. Zatem gdy gram przeciwko niej, staram się grać mój najlepszy tenis. Co prawda udało mi się wygrać w dwóch setach, ale wynik był otwarty i różnie mogło się to skończyć – podsumowała swe zwycięstwo nad Białorusinką Garcia, która teraz spotka się z Julią Goerges. Niemka w dwóch setach pokonała Magdalenę Rybarikovą.

Ons Jabeur (Tunezja) – Kristyna Pliszkova (Czechy) 2:6, 6:3, 6:4
Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) – Victoria Golubic (Szwajcaria, Q) 4:6, 7:5, 6:4
Karolina Muchova (Czechy) – Nao Hibino (Japonia) 6:3, 6:3
Tatjana Maria (Niemcy) – Anna Karolina Schmiedlova (Czechy) 6:4, 6:1
Monica Niculescu (Rumunia, Q) – Tamara Zidanszek (Słowenia) 6:1, 6:2