Miami. Tsitsipas pokonał de Minaura, odpadli Ruud i Draper
W piątek w Miami rozegrano część meczów drugiej rundy turnieju mężczyzn. W programie dnia było mnóstwo ciekawych pojedynków.
W sesji dziennej na korcie głównym wyznaczono między innymi rywalizację Jacka Drapera z Reillym Opelką. Brytyjczyk kontynuował na Florydzie swój powrót po kontuzji a mecz z Amerykaninem z pewnością był dla niego interesującym wyzwaniem.
Tak jak można było zakładać, obaj panowie znakomicie serwowali i nie pozwolili rywalowi na wiele przy własnym podaniu. W obu setach pojedynku nie było przełamań a ich tie-breaki na swoją korzyść rozstrzygnął Opelka. Na podkreślenie zasługuje zwłaszcza trzynasty gem drugiej partii – reprezentant USA wygrał go z rzadkim wynikiem 7-0.
Równie frapująco na papierze zapowiadało się starcie Alexa de Minaura ze Stefanosem Tsitsipasem. Australijczyk zaprezentował w Miami nową stylizację i liczył na występ lepszy niż w Indian Wells, gdzie odpadł już w 1/16 finału.
Gracz z Antypodów będzie musiał odłożyć te marzenia na kolejny turniej. Uległ bowiem Tsitsipasowi w dwóch setach i zakończył udział w zawodach. Dla Greka pokonanie tak wysoko notowanego rywala może zaś być początkiem przełamania po długim okresie słabszych wyników.
12 of 13 vs Demon 😎@stefanos Tsitsipas nabs his second Top 10 win of the season with a 6-3 7-6 win over De Minaur. #MiamiOpen pic.twitter.com/9xT0WzJp3t
— Tennis TV (@TennisTV) March 21, 2026
Kolejna trudna przeszkoda czekała też na Matteo Berrettiniego. Doświadczony Włoch trafił bowiem na nieszablonowo grającego Kazacha Aleksandra Bublika. Tym razem górą był jednak reprezentant Italii. Były finalista wielkoszlemowy zwyciężył pewnie, nie tracąc seta. Kluczem do wygranej był serwis – Matteo nie dał się przełamać ani razu a w kolejnej rundzie zagra z Valentinem Vacherotem.
Męskim hitem dnia był z pewnością pojedynek Carlosa Alcaraza z Joao Fonsecą. Brazylijczyk i Hiszpan nie grali ze sobą wcześniej, więc ich pierwsze starcie szczególnie ekscytowało media i kibiców.
Pojedynek Brazylijczyka i Hiszpana był nieco mniej wyrównany niż niedawny mecz Fonseki z Jankiem Sinnerem. Lider rankingu pewnie otwierał oba sety, szybko zdobywał przełamanie i dowoził te przewagi do końca partii. Jego następnym rywalem będzie Sebastian Korda.
Carlos Alcaraz hits a 100 mph forehand against João Fonseca in Miami. 🤯
Blast off. 🚀🚀🚀🚀🚀
— The Tennis Letter (@TheTennisLetter) March 21, 2026
Do trzeciej rundy awansowali także Raphael Collignon i Ethan Quinn. Amerykanin wyeliminował z zawodów rozstawionego z „11” Caspera Ruuda.
Wyniki
Miami (druga runda mężczyzn, wybrane mecze):
C. Alcaraz (Hiszpania, 1) – J. Fonseca (Brazylia) 6:4 6:4
S. Tsitsipas (Grecja) – A. de Minaur (Australia, 5) 6:3 7:6(3)
T. Fritz (USA, 6) – B. van de Zandschulp (Holandia) 6:3 6:7(2) 6:3
M. Berrettini (Włochy) – A. Bublik (Kazachstan, 10) 6:4 6:4
E. Quinn (USA) – C. Ruud (Norwegia, 11) 6:4 7:6(7)
R. Collignon (Belgia)- F. Cobolii (Włochy, 13) 7:5 6:3
R. Opelka (USA) – J. Draper (Wielka Brytania, 25 ) 7:6(3) 7:6(0)


