Miami. Tsitsipas pokonany, Hurkacz w półfinale!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Stefanosa Tsitsipasa 2:6, 6:3, 6:4 i awansował do półfinału Miami Open. Polak zagra w najlepszej czwórce turnieju rangi ATP 1000 po raz pierwszy w karierze.

W pierwszym gemie Polak popełnił cztery niewymuszone błędy i Grek szybko wyszedł na prowadzenie 1:0. Szanse na kolejne przełamanie dla Tsitsipasa pojawiły się również kilka chwil później, lecz nasz reprezentant zdołał wyjść z sytuacji zagrożenia. Nie powtórzył tej sztuki w siódmym gemie i po czterdziestu minutach gry to 22-latek z Aten wyszedł na komfortowe prowadzenie 6:2.

Początek drugiej odsłony miał podobny przebieg do pierwszych gemów spotkania. Hurkacz stracił podanie, a następnie musiał bronić break pointów w trzecim gemie. Tym razem Polak nie tylko nie dopuścił do trzygemowego prowadzenia przeciwnika, lecz również odłamał jego podanie i wyrównał stan seta na 2:2. Wrocławianin wykazał się dużym spokojem i utrzymał podanie ze stanu 15:40 w siódmym gemie. Kilka chwil później sam zdobył przełamanie i pewnym gemem serwisowym wygrał drugą partię 6:3.

W przerwie między drugą i trzecią odsłoną Tsitsipas dostał ostrzeżenie za przekroczenie czasu, a na kort został poproszony supervisor. Polak nie stracił jednak koncentracji i to on jako pierwszy wyszedł na prowadzenie w decydującym secie. Do końca spotkania wrocławianin nie wypuścił z rąk wypracowanej przewagi i po dwóch godzinach i dwudziestu minutach awansował do półfinału zawodów. Tam spotka się z lepszym z pary Andriej Rublow – Sebastian Korda.

Wliczając Puchar Davisa, Polak i Grek spotkali się na korcie już dziewięciokrotnie. Dzisiejsza wygrana jest drugim triumfem naszego reprezentanta nad Grekiem. Po raz pierwszy Hurkacz pokonał Tsitsipasa podczas Roger’s Cup w 2019 roku.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 26) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) 2:6, 6:3, 6:4