Miami. Udany początek Magdy Linette

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Udanie zmagania w Miami rozpoczęła Magda Linette. W pierwszej rundzie Polka pokonała 16-letnią reprezentantkę gospodarzy Robin Montgomery 6:1, 3:6, 6:0.

Linette nie występowała w żadnym z dotychczasowych turniejów w 2021 roku, ponieważ dochodziła do pełnej sprawności po kontuzji. Można więc było się zastanawiać w jakiej formie jest nasza tenisistka. Jej rywalką była nieobliczalna i niezwykle utalentowana Robin Montgomery. Amerykanka ma zaledwie 16 lat, a w ubiegłym roku zadebiutowała nawet na wielkoszlemowym US Open.

W pierwszej rundzie imprezy w Miami Linette pokazała większą dojrzałość oraz opanowanie od swojej rywalki. W pierwszym secie prezentowała bardzo wysoki poziom gry i bez większych problemów wygrała partię otwarcia 6:1. Drugi set był jednak trudniejszy dla Polki, a Montgomery nabrała wyraźnego wiatru w żagle. Amerykanka chętniej przejmowała inicjatywę, dzięki czemu wygrała tę odsłonę meczu 6:3.

Na szczęście w decydującym secie byliśmy świadkami koncertu w wykonaniu poznanianki. 16-letnia Montgomery coraz częściej nie wytrzymywała presji, a co za tym idzie popełniała coraz więcej błędów. Polka nie oddała w tej części spotkania nawet jednego gema rywalce i po 98 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa 6:1, 3:6, 6:0.

W kolejnej rundzie na 29-latkę czeka Johanna Konta. Brytyjka w turnieju w Miami jest rozstawiona z numerem „17”. Obie tenisistki nie spotkały się jeszcze do tej pory.

Magda Linette (Polska) – Robin Montgomery (Stany Zjednoczone, WC) 6:1, 3:6, 6:0