Miami. Venus broni honoru rodziny

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Po rezygnacji z dalszej gry Sereny Williams, humory gospodarzom poprawiła Venus. Amerykańska gwiazda o ćwierćfinał zagra z Simoną Halep. Do czwartej rundy awansowały również Wang Yafan i Julia Putincewa.

Starsza z sióstr Williams w niedzielę nie dała większych szans Darii Kasatkinie i oddała młodszej rywalce tylko cztery gemy. Na zwycięstwo zdecydowanie ciężej musiała zapracować Rumunka, która dopiero po 2 godzinach i 49 minutach walki złamała opór Polony Hercog. Spotkanie lepiej rozpoczęła Słowenka, która wyszła na prowadzenie 4:2. Ubiegłoroczna mistrzyni Roland Garros odrobiła stratę przełamania i była blisko rozstrzygnięcia pierwszego seta na swoją korzyść, ale niżej sklasyfikowana z tenisistek wygrała trzy ostatnie gemy i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej partii gra długo toczyła się z regułą własnego serwisu. Jako pierwsza w ósmym gemie przełamanie zdobyła turniejowa „dwójka”, dzięki czemu odskoczyła na 5:3. Reprezentantka Słowenii zdołała jednak odrobić stratę i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce zdecydowanie lepiej spisała się Halep, która oddała rywalce tylko jeden punkt i doprowadziła do wyrównania. W decydującej partii 27-latka urodzona w Kontancy przejęła już kontrolę nad przebiegiem gry i pewnie zwyciężyła 6:2.

W najlepszej ósemce turnieju na pewno wystąpi reprezentantka Chin. W czwartej rundzie zmierzą się Wang Yafan i Wang Qiang. Pierwsza z Chinek bez straty seta wyeliminowała Danielle Collins, a druga awansowała bez gry, ponieważ z turnieju z powodu kontuzji wycofała się Serena Williams.

W czwartej rundzie Miami Open wystąpi również Julia Putincewa, która sprawiła spora niespodziankę i wyeliminowała rozstawioną z numerem 11, Anastazję Sewastową. W pierwszej partii Łotyszka oddała rywalce tylko jednego gema, ale w dwóch następnych zdecydowanie lepsza była reprezentantka Kazachstanu.
 


Wyniki

Trzecia runda singla
Simona Halep (Rumunia, 2) – Polona Hercog (Słowenia) 5:7 7:6(1) 6:2
Julia Putincewa (Kazachstan) – Anastazja Sewastowa (Łotwa, 11) 1:6 6:2 6:3
Venus Williams (USA) – Daria Kasatkina (Rosja, 14) 6:3 6:1
Yafan Wang (Chiny) – Danielle Collins (USA, 25) 7:5 6:1