Miami. Wielkie mecze w Wielki Piątek

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

W piątkowy wieczór oraz w nocy z piątku na sobotę dwoje reprezentantów Polski powalczy o finał Miami Open. Jako pierwsza na kort wyjdzie Iga Świątek, która wraz z Bethanie Mattek-Sands zagra w półfinale debla. Następnie w walce o finał gry pojedynczej Hubert Hurkacz zmierzy się z Andriejem Rublowem .

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands niczym burza pokonują kolejne etapy prestiżowego turnieju w Miami i nie straciły w nim dotąd ani jednego seta. Biorąc pod uwagę to, że Polka i Amerykanka nigdy wcześniej nie występowały razem w tourze, jest to tym bardziej imponujące. Ich półfinałowymi rywalkami będą Japonki Shuko Aoyama i Ena Shibahara, które na koncie mają cztery wygrane w duecie turnieje. W tym sezonie niepokonane okazały się w Abu Zabi. Półfinał gry podwójnej z udziałem Igi Świątek rozpocznie się dziś około 20:30 czasu polskiego.

Niedługo po zakończeniu meczu polsko-amerykańskiej pary na korcie pojawi się Hubert Hurkacz. Wrocławianin zdążył już udowodnić, że na Florydzie, gdzie znajduje się jego baza treningowa czuje się naprawdę świetnie. Na początku sezonu triumfował tam w imprezie rangi ATP 250 w Delray Beach. W tym tygodniu pokonał natomiast kolejno Denisa Kudlę, Denisa Shapovalova, Milosa Raonica i Stefanosa Tsitsipasa, a w piątek powalczy o dziewiąte w tym roku meczowe zwycięstwo na Florydzie. Jego rywalem będzie Andriej Rublow. Polak i Rosjanin rozegrali dotychczas tylko jedno spotkanie. Doszło do niego we wrześniu ubiegłego roku w drugiej rundzie turnieju rangi Masters 1000 w Rzymie. Wtedy z pojedynku zwycięsko wyszedł Hubert Hurkacz.

Spotkanie najlepszego obecnie polskiego singlisty z Andriejem Rublowem rozpocznie się około 1:00 czasu polskiego. Drugiego finalistę tegorocznej edycji Miami Open wyłoni starcie Roberto Bautista Aguta z Jannikiem Sinnerem. Mecz Hiszpana z Włochem zaplanowano na godzinę 19:00.