Miami: Wozniacki lepsza od Sereny Williams

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki wygrała z Sereną Williams 6:4, 6:4 w ćwierćfinale turnieju Sonny Ericsson Open w Miami. Dunka pierwszy raz w karierze zdołała rozprawić się z utytułowaną Amerykanką.

Rozstawiona z „czwórką” Wozniacki udowodniła, że kryzys z początku sezonu ma już za sobą. Dunka na początku roku zanotowała kilka dotkliwych porażek, przez co straciła prowadzenie w rankingu WTA Tour i spadła na piątą pozycję w zestawieniu. W meczu z Amerykanką trudno było się jednak doszukać oznak kryzysu.

Serena Williams, która znaczną część poprzedniego sezonu straciła z powodu kontuzji, od początku meczu naciskała na Dunkę, lecz bardzo często się myliła (w całym spotkaniu uzbierała aż 36 niewymuszonych błędów). Wozniacki odpowiadała na jej ataki regularnością i niewzruszonym spokojem.

Pierwszą partię Dunka wygrała 6:4, a w drugiej prowadziła już 5:1. Wtedy młodsza z sióstr Williams zaczęła grać zaskakująco dobrze i doprowadziła do wyniku 5:4 dla 21-letniej Wozniacki. W zaciętym, dziesiątym gemie górą jednak była Dunka, która odniosła pierwsze zwycięstwo w czwartej konfrontacji z Amerykanką.

– Serena jest wielką mistrzynią i mam dla niej mnóstwo szacunku – przyznała po meczu Wozniacki. – Czuję się cudowanie, mogąc wyjść na kort i ją pokonać. Przegrałem przy trzech ostatnich okazjach. Teraz rozegrałam bardzo dobre spotkanie. Cieszę się ze sposobu, w jaki grałam – popełniałam mało błędów i zmuszałam ją do biegania.

– Myślę, że borykałam się ze zbyt wieloma błędami – oznajmiła po meczu Williams. – Ona grała dobrze, dobrze się poruszała, a ja po prostu popełniłam zbyt wiele błędów. Czasami nie grasz zbyt dobrze. Ale musisz mieć świadomość, że stać cię na więcej – przyznała rozgoryczona Amerykanka.

W drugim wtorkowym spotkaniu Maria Szarapowa bez najmniejszych problemów pokonała Chinkę Na Li. Rosjanka zwyciężyła 6:3, 6:0. W półfinale zmagań w Miami zmierzy się z Wozniacki.


Wyniki

Wyniki ćwierćfinałów:
Maria Szarapowa (Rosja, 2) – Na Li (Chiny, 8) 6:3, 6:0
Caroline Wozniacki (Dania, 4) – Serena Williams (USA, 10) 6:4, 6:4