Miami. Wykorzystana szansa Magdaleny Fręch

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Magdalen Fręch pokonała Ericę Andriejewę w meczu drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Miami. Polka wykorzystała swoją szansę po tym jak w imprezy wycofała się Shuai Zhang.

Trzecia rakieta naszego kraju kontynuuje występy w amerykańskich „tysięcznikach”. W pierwszej imprezie w Indian Wells łodzianka co prawda przegrała w finale eliminacji, ale jako szczęśliwa przegrana weszła do turnieju głównego, w którym wygrała z Maryną Saniewską, aby przegrać w drugiej rundzie z Ons Jabeur. Z Indian Wells Polka przeniosła się do Miami. Tam także w finale kwalifikacji przegrała, ale w piątek pojawiła się informacja, że nasza reprezentantka wejdzie do gry jako „szczęśliwa przegrana”. Zastąpiła ona rozstawioną w imprezie Shuai Zhang i zmierzyła się z Ericą Andriejevą.

Po początkowych problemach z serwisem rywalki naszej tenisistki, kolejne gemy zapisywały po swojej stronie zawodniczki serwujące. Kluczowym dla losów tej części meczu był dziesiąty gem. W nim dwie zepsute piłki Fręch sprawiły, że to rywalka wyszła na prowadzenie w całym spotkaniu. Druga odsłona rozpoczęła się od przełamania dla Polki. Po tym jak dwa kolejne gemy wygrały serwujące, dalej na korcie dominowała trzecia rakieta naszego kraju, która wygrała cztery gemy z rzędu i doprowadziła do decydującej odsłony. Tę również lepiej rozpoczęła „szczęśliwa przegrana” z eliminacji, która wyszła na prowadzenie 4:0. W tym momencie co prawda Andriejewa wygrała gema przy serwisie Fręch, ale na więcej już jej stać nie było i niedługo potem Polka zakończyła spotkanie.

Piątkowa wygrana sprawia, że ponownie będziemy mieć trzy polskie tenisistki w top 100 rankingu. O tym jak wysoko w zestawieniu będzie łodzianka może zdecydować między innymi kolejny mecz, w którym spotka się z Warwarą Graczewą.


Wyniki

Druga runda singla:

Magdalena Fręch (Polska, LL) – Erica Andriejewa 4:6, 6:1, 6:1