Miami. Wymarzony początek współpracy Świątek i Mattek-Sands

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands w mgnieniu oku awansowały do 2. rundy turnieju WTA 1000 w Miami. Polsko-ameryński duet wygrał 6:0, 6:1 z Rosjanką Anną Blinkową i Rumunką Monicą Niculescu.  

Świątek i Mattek-Sands to bez dwóch zdań jedno z najciekawszych połączeń w turniejowej drabince gry podwójnej. Obydwie zawodniczki znają smak triumfu w imprezach wielkoszlemowych. Nasza reprezentantka wygrała w zeszłym roku Roland Garros, natomiast Amerykanka, w deblu i mikście, wygrała każde z najważniejszych zawodów za wyjątkiem Wimbledonu.

Problemem mógł być jednak brak zgrania. Nigdy wcześniej Świątek i Mattek-Sands nie zdecydowały się na wspólny występ. W Miami nie zostały rozstawione, więc od razu mogły zostać rzucone na głęboką wodę.

Los był jednak dla nich łaskawy i w pierwszej rundzie skojarzył z Anną Blinkową z Rosji i Monicą Niculescu z Rumunii. Rywalki grały ze sobą po raz trzeci, więc również po ich stronie pewne nieporozumienia były naturalne.

Jednostronne spotkanie trwało niespełna godzinę. Honorowego gema Rosjanka i Rumunka wygrały przy własnym podaniu, gdy przegrywały już 0:6, 0:1. Wszystkie pozostałe gemy padły łupem polsko-amerykańskiego duetu.

Tak obiecujący początek współpracy na pewno pobudzi apetyt kibiców na dobry wynik w Miami. Należy jednak pamiętać, że priorytetem dla naszej reprezentantki jest turniej gry pojedynczej. W tej specjalności Świątek jest już w trzeciej rundzie. W sobotę zagra o awans do 1/8 finału z Chorwatką Aną Konjuh.

Do rywalizacji w grze podwójnej Polka powróci najprawdopodobniej w niedzielę. Po przeciwnej stronie siatki staną rozstawione z numerem ,,6″ Chinki Yifan Xu i Shuai Zhang.


Wyniki

Mecz 1. rundy gry podwójnej:

I. Świątek, B. Mattek-Sands (Polska, USA) – A. Blinkowa, M. Niculescu (Rosja, Rumunia) 6:0, 6:1