Miami. Z widokiem na polski ćwierćfinał debla

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot wystąpią w rywalizacji deblowej w pierwszym tegorocznym turnieju Masters 1000. Podczas Miami Open najwyżej notowany polski singlista wystąpi w parze z  Felixem Augerem-Aliassimem. Z kolei dwukrotny mistrz wielkoszlemowy ma u swego boku Wesleya Koolhofa.

Ubiegłoroczna edycja Miami Open nie doszła do skutku z powodu rozpoczynającej się pandemii COVID-19. Tym samym w tym roku tytułów bronią mistrzowie z roku 2019. W rywalizacji deblowej panuje bezkrólewie. A to dlatego, że zwycięzcy w grze podwójnej Miami Open 2019 – Mike i Bob Bryanowie – zakończyli kariery. Ich finałowymi rywalami był duet – Stefanos Tsitsipas i Wesley Koolhof. Rozstawiony w singlu z „dwójką” Grek nie zdecydował się w tym roku na grę w deblu. Z kolei Holender ma nowego partnera deblowego i jest nim Łukasz Kubot.

Nasz dwukrotny mistrz wielkoszlemowy i jego holenderski kompan są rozstawieni w tegorocznej edycji z numerem „6”. W pierwszej rundzie zmierzą się z Karenem Chaczanowem i Andriejem Rublowem. Rosjanie to czołowi singliści świata, ale też bardzo dobrze sobie radzą, gdy połączą siły na korcie. Na wygranych w kolejnej rundzie będą czekać Kevin Krawietz i Jan-Lennard Struff lub Oliver Marach i Luke Saville. Z niemieckimi tenisistami Kubot i Koolhof rywalizowali przed kilkoma dniami w Dubaju.

Również Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime zagrają w 1. rundzie z zawodnikami z tego samego kraju. Rywalami polsko-kanadyjskiego tandemu będą Belgowie Sander Gille i Joran Vliegen. W przypadku wygranej mistrzów z paryskiej Hali Bercy z ubiegłego roku, w drugiej rundzie na ich drodze mogą stanąć mistrzowie Australian Open 2021 – Ivan Dodig i Filip Polaszek – lub doświadczeni Francuzi – Jeremy Chardy oraz Fabrice Martin.

Jeżeli Łukasz Kubot i Wesley Koolhof oraz Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime wygrają po dwa mecze, zmierzą się w starciu, którego stawką będzie półfinał Miami Open 2021.