Miami. Zieliński i Nys odpadają w pierwszej rundzie

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: Diadora

Jan Zieliński i Hugo nys nieudanie zainaugurowali turniej w Miami. Polak i Monakijczyk pożegnali się z imprezą rozgrywaną na Florydzie już po pierwszej rundzie, ulegając Maximo Gonzalezowi i Andresowi Molteni.

Początek meczu ułożył się świetnie dla pary rozstawionej z „ósemką” – Zieliński i Nys wygrali trzy gemy z rzędu. Przewaga polsko-monakijskiego duetu nie utrzymała się jednak długo. Po chwili reprezentanci Argentyny wyrównali wynik spotkania. W końcowej fazie seta lepiej radzili sobie finaliści tegorocznego Australian Open. Najpierw Zieliński i Nys mieli dwie piłki na przełamanie, których nie wykorzystali. Szybko dostali jednak okazję do zrehabilitowania się za zaprzepaszczoną szansę. W kolejnym gemie, w którym Polak i Monakijczyk byli returnującymi, na tablicy wyników pojawił się break point będący za razem piłką setową, którą wykorzystali.

W drugim secie doszło tylko do jednego przełamania. Na początku partii Gonzalez i Molteni odebrali serwis sowim rywalom. Następnie Argentyńczycy skutecznie pilnowali swojej przewagi. Jedyną trudnością na ich drodze do zwycięstwa był zaledwie jeden break point w szóstym gemie. Tym samym o losach meczu musiał przesądzić ostatni set, czyli super tie-break.

W dogrywce wyrównana walka trwała do stanu 3-4 z perspektywy duetu Argentyńczyków. Od tamtej chwili Gonzalez i Molteni zdobyli miniprzełmananie, które okazało się kluczowe w kontekście całej partii. Zwycięstwo przyszło jednak tenisistom z kraju ze stolicą w Buenos Aires nie bez problemów – Gonzalez i Molteni wykorzystali dopiero czwartą piłkę setową i zakończyli całe spotkanie.

 


Wyniki

Maximo Gonzalez, Andres Molteni (Argentyna) – Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska, 8) 4:6, 6:4, 10-8