Michael Stich: Profesjonalni tenisiści muszą bardziej otworzyć się w Internecie

/ Tomasz Górski , źródło: https://www.tennisnet.com, foto: AFP

Mistrz Wimbledonu z 1991 roku, Michael Stich, żąda od dzisiejszych tenisistów, aby w Internecie byli bardziej autentyczni. Niemiec uważa, że gwiazdy powinny otworzyć się w mediach społecznościowych na szerszą publiczność.

Tenisiści muszą ujawnić więcej o sobie niż to co robią do tej pory na Twitterze lub Facebooku. Musi istnieć relacja z fanami, którzy powinni wiedzieć dużo więcej. Tak uważa Michael Stich. Takie zdanie były tenisista wyraził podczas kongresu sportowego SPOBUS w Düsseldorfie.

51-latek przytoczył jako główne przykłady Rogera Federera, Rafaela Nadala i Novaka Dźokovica. Stwierdził, że jest blisko tenisa, ale tak naprawdę niewiele wiem o nich jako ludziach. W dobie Internetu takie gwiazdy powinny zdecydowanie więcej uwagi poświęcać działalności w Internecie. A także powinni wchodzić w interakcję z odbiorcami, a nie tworzyć jednostronny przekaz.

W ramach panelu kongresowego „Berlin ponownie staje się stolicą tenisa” Michael Stich mówił także, że Berlin jest stolicą Niemiec i powinien być ważnym miejscem na tenisowej mapie. W tym miejscu istnieje potrzeba tenisa, gdyż jest to sport elitarny. Jest to dyscyplina, którą można nazwać śpiącym gigantem.