Michał Lewandowski nowym trenerem Igi Świątek

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Rewelacyjny występ w Roland Garros zaowocował zmianami w sztabie szkoleniowym Igi Świątek. Nowym pierwszym trenerem 15-latki został Michał Lewandowski znany z komentowania meczów.

Ćwierćfinał tuż po 15. urodzinach był wielkim sukcesem młodej tenisistki z Warszawy. W juniorskim turnieju wielkoszlemowym tak dobrze nie zaprezentowała się żadna polska zawodniczka od czasów Agnieszki Radwańskiej. Świątek od razu przeskoczyła na 26. miejsce w juniorskim rankingu. Przed nią jest tylko jedna młodsza dziewczyna – Rosjanka Anastazja Potapowa.

Sukces ma być motorem napędowym do kolejnych osiągnięć. – Mając na uwadze ostatnie wyniki, czekające nas wyzwania sportowe oraz organizacyjne podjęliśmy wspólnie decyzję o skonfigurowaniu nowego sztabu trenerskiego dla Igi Świątek – czytamy w komunikacie prasowym wystosowanym przez zespół naszej zdolnej juniorki.

Pierwszym trenerem 15-latki został Michał Lewandowski. Szkoleniowiec, a także ekspert i komentator telewizyjny w najbardziej znanych polskich stacjach. Drugim trenerem będzie brat tenisistki Alicji Sierzputowskiej – Piotr Sierzputowski, trenerem od przygotowania fizycznego Jolanta Rusin-Krzepota, a trenerem-konsultantem Michał Tabara.

W otoczeniu nowego sztabu Świątek wystąpi już w juniorskim Wimbledonie. W przeciwieństwie do Roland Garros, w Londynie miejsce w głównej drabince ma zagwarantowane, choć w momencie zgłoszeń liczył się ranking sprzed paryskich zmagań.