Michał Przysiężny kończy karierę!

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Michał Przysiężny ogłosił, że na przełomie lipca i sierpnia zakończy tenisową karierę. 35-latek pożegna się z widownią podczas nadchodzącego BNP Paribas Sopot Open. 

– Chciałem wszystkich poinformować, że turniej BNP Paribas Sopot Open, który rozpocznie się 29 lipca będzie moim ostatnim. Po bardzo udanym występie we Wrocławiu w 2017 przeszedłem operacje Achillesa, mimo udanej operacji i wyleczenia nogi w 100% nigdy już nie wróciłem do poziomu, który prezentowałem przed operacją. Próbowałem wrócić w wielu turniejach na swój poziom, ale ciągle czegoś brakowało… Głowa jeszcze by chciała, ale ciało mówi stanowcze nie – poinformował za pomocą mediów społecznościowych urodzony w Głogowie tenisista.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Witam Moi Drodzy.. Chciałem wszystkich poinformować że turniej „BNP PARIBAS SOPOT OPEN” który rozpocznie się 29 lipca będzie moim ostatnim☺️ Po bardzo udanym występie we Wrocławiu w 2017 przeszedłem operacje Achillesa..mimo udanej operacji i wyleczenia nogi w 100% nigdy już nie wróciłem do poziomu który prezentowałem przed operacją..próbowałem wrócić w wielu turniejach na swój poziom ale ciągle czegoś brakowało…Głowa jeszcze by chciała ale ciało mowi stanowcze nie.. Przez 27lat tenis był praktycznie calym moim życiem,kocham ten sport i napewno będę się dzielił swoim doświadczeniem z młodymi zawodnikami🥰 Jestem bardzo wdzięczy Mariuszowi Fyrstenbergowi za „Dziką Kartę” do Sopotu,już nie mogę się doczekać bo Sopot to magiczne miasto😍 Również chciałbym podziękować wszystkim ludziom którzy przez całą moją karierę mi pomagali i wierzyli we mnie 🥰 Rodzicom,Sponsorom, Trenerom:Wojtek Sielicki,Paweł Stadniczenko,Alek Charpantidis,Kim Tilikainen,Dariusz Łoś,Przemek Piotrowicz,Jurek Dębski i wielu innym za granicą… Zapraszam wszystkich do Sopotu pod koniec lipca… Do Zobaczenia❤️❤️❤️ #bnpparibassopotopen#last dance 🥰🥰🥰 @sopotopen

Post udostępniony przez Michal Przysiezny 🎾🎾🎾 (@michal_przysiezny)

Michał Przysiężny to jeden z pięciu polskich tenisistów, którzy awansowali do top 100 rankingu ATP. Najwyżej w zestawieniu, na 57. pozycji, był w styczniu 2014 roku. W swoim dorobku głogowianin ma osiem wygranych turniejów rangi challenger, a w deblu wygrał nawet turniej rangi ATP World Tour 500. Przysiężny miał również duży wpływ na awans reprezentacji Polski do Grupy Światowej.