Miedwiediew: Lewandowski jest dla mnie wzorem

/ Anna Niemiec , źródło: amp.spox.com, foto: AFP

Daniił Miedwiediew jest ogromnym fanem piłki nożnej. W rozmowie z portalem internetowym spox.com Rosjanin opowiedział o swojej miłości do Bayernu Monachium i podziwie dla Roberta Lewandowskiego.

Wicelider światowego rankingu zdradził w wywiadzie, że zagorzałym fanem niemieckiej drużyny był już jako dziecko.

Zakochałem się w piłce nożnej i w Bayernie jak miałem dwanaście lat. Wtedy to się zaczęło, ale nawet wcześniej, gdy miałem sześć lat, pamiętam, że już lubiłem Bayern. Byli wtedy naprawdę dobrzy i pamiętam, że mówiłem rodzicom, że jeśli gra Bayern, to musimy to zobaczyć. Jednak gdy miałem dwanaście lat zacząłem traktować piłkę bardzo poważnie i powiedziałem sobie, że potrzebuję drużyny. Kibicowałem też CSKA Moskwa, ale oni bardzo rzadko grali w Lidze Mistrzów, a jeśli już to szybko odpadali. Zdecydowałem, że Bayern będzie moją drużyną i od tego momentu był dla mnie coraz ważniejszy – wyjaśnił 25-latek urodzony w Moskwie.

Ulubionym piłkarzem Miedwiediewa był Mario Gomez. Po zwycięstwie Rosjanina w ATP Finals włodarze Bayernu Monachium przysłali mu koszulkę z numerem 33, bo właśnie z takim występował słynny Niemiec. Finalista Australian Open zawsze cenił również Arjena Robbena, ale obecnie jego ulubionym piłkarzem jest Robert Lewandowski.

Po prostu uwielbiam to w jaki sposób on pracuje nad swoją grą i przygotowaniem fizycznym. Podziwiam również jego nastawienie mentalne. Kiedyś można było obserwować zawodników tylko na boisku. Teraz to się zmieniło i można śledzić to, co robią również na Instagramie. Mam mnóstwo szacunku dla Lewandowskiego za to, co robi ze swoim ciałem. Próbuję mieć takie samo nastawienie, gdy sam trenuję. To co robisz poza kortem, ma olbrzymi wpływ na to, co robisz na korcie – podsumował Daniił Miedwiediew.