Miedwiediew na drodze Nadala do obrony tytułu

/ Jakub Karbownik , źródło: www.atptour.com /własne, foto: AFP

Rafael Nadal bez gry awansował do finału Rogers Cup, po tym, jak spotkanie półfinałowe poddał Gael Monfils. Rywalem Hiszpana w walce o tytuł będzie Daniił Miedwiediew.

W sobotę pierwsza rakieta Francji miała rozegrać dwa spotkania. Najpierw tenisista z Paryża wyszedł na kort, aby rozegrać ćwierćfinał przeciwko Roberto Bautiście Agutowi. Spotkanie zostało przerwane w piątek w pierwszym gemie z powodu opadów deszczu. Po trwającym blisko 150 minut pojedynku Monfils pokonał Hiszpana 6:4, 3:6, 7:6 (2) i awansował do półfinału. Jednak do meczu z Nadalem nawet nie wyszedł. Poddał spotkanie walkowerem z powodu kontuzji kostki.

Tym samym tenisista z Manacor w niedzielę zagra w finale, a jego rywalem będzie Daniił Miedwiediew. Rosjanin w sobotę pokonał swego rodaka Karena Chaczanowa 6:1, 7:6(6) i awansował do pierwszego w karierze finału turnieju rangi ATP Masters 1000 bez straty seta.

– Gram obecnie bardzo dobrze. Wierzę, że jeżeli utrzymam formę, nie będę dla Rafy łatwym przeciwnikiem. To będzie ciekawe spotkanie, a ja mam nadzieję, że uda mi się wygrać – podsumował swoją grę oraz odniósł się do czekającego go spotkania Rosjanin, który przed rokiem był 68. tenisistą świata, a teraz walczy o awans do kończącego sezon turnieju ATP Finals w Londynie.

 


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Gael Monfils (Francja, 16) – Robert Bautista Agut (Hiszpania, 10) 6:4, 3:6, 7:6(2)

Półfinały singla:

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Gael Monfils (Francja, 16) – walkower

Daniił Miedwiediew (Rosja, 8) – Karen Chaczanow (Rosja, 6) 6:1, 7:6(6)