Millman z Dźokoviciem powalczą o tytuł

/ Tomasz Górski, źródło: własne, foto: AFP

John Millman pokonał Reilly’ego Opelkę i awansował do finału Rakuten Japan Open 2019. Dla Australijczyka będzie to drugi mecz o tytuł w karierze. Jednak zadanie czeka go bardzo trudne, bowiem w decydującym meczu po drugiej stronie siatki stanie lider rankingu ATP – Novak Dźoković.

John Millman rywalizację w Tokio zaczynał tydzień temu od kwalifikacji. Kolejne szczeble mijał jak burza, tracąc łącznie tylko dwa sety. 30-letni Australijczyk pokonał kolejno Klahna, Ito, Mannarino, Harrisa i Daniela. W dzisiejszym półfinale także pewnie poradził sobie z Opelką. Jak się okazało tym razem potężny serwis Amerykanina to było zbyt mało. Trzynaście asów nie pomogło wygrać nawet seta.

Już na początku premierowej partii Millman zdobył breaka, którego pilnował do końca odsłony. W końcówce jedną okazję na przełamanie miał Amerykanin, ale jej nie wykorzystał. Drugi set opierał się na pewnych gemach serwisowych z obu stron. Tylko po razie obaj mieli kłopot i bronili break pointy. A partia i cały mecz rozstrzygnął się w tie breaku. Tam aż siedem minibreaków. Jednak znów o jeden więcej zapisał Australijczyk i to zamknął mecz po 90. minutach gry.

Dla Millmana to drugi finał w karierze. W 2018 roku zagrał o tytuł w Budapeszcie, ale musiał uznać wyższość Marco Cecchinato. Teraz podczas turnieju rangi ATP 500 w Tokio na drodze Australijczyka stanie Novak Dźoković. Serb nie miał większych problemów z pokonaniem Davida Goffina. „Nole”spędził na korcie godzinę i trzydzieści jeden minut. A każdą partię kończył z jednym wywalczonym breakiem. Od dziś bilans bezpośrednich spotkań obu zawodnik wynosi 7-2 dla lidera rankingu ATP.

W finale dojdzie do trzeciego meczu Serba z Australijczykiem. Do tej pory dwukrotnie wygrywał „Nole”, który jutro powalczy o 76. tytuł w karierze.