Millman: zróbmy turniej drużynowy! To szansa dla krajowego tenisa!

/ Anna Niemiec , źródło: ubitennis.net, foto: AFP

Australia w walce z koronawirusem radzi sobie lepiej od większości krajów. Władze Australijskiej Federacji Tenisowej zastanawiają się co zrobić, jeśli będą gotowi do wznowienia gry przed resztą świata. John Millman zaproponował turniej drużynowy.

Jeśli Australia wyjdzie z epidemii zanim ATP i WTA będą gotowe do działania, to będziemy mieli unikalną okazję, żeby wzbudzić zainteresowanie krajowym tenisem – napisał na Twitterze ćwierćfinalista US Open z 2018 roku. – Zamiast kolejnego cyklu imprez o pieniądze, wyobraźmy sobie zupełnie coś innego. Co byście powiedzieli na międzystanowy turniej drużynowy?

Millman zaproponował, żeby zespoły składały się z dwóch legend (kobiety i mężczyzny), trzech aktywnych zawodniczek i trzech zawodników oraz dwójki juniorów (dziewczyny i chłopaka). Mecze pomiędzy drużynami miałyby się składać z gier pojedynczych, podwójnych oraz mieszanych. Entuzjastycznie na pomysł 30-latka z Brisbane zareagowali m.in. Alex De Minaur, John Peers, Alex Bolt, Casey Dellacqua oraz Rennae Stubbs.

Mamy zespół, który opracowuje różne scenariusze, jeśli chodzi o powrót do rywalizacji. Jesteśmy poruszeni zainteresowaniem i entuzjazmem ze strony zawodników, trenerów i kibiców – skomentował propozycję Millmana Prezydent Australijskiej Federacji Tenisowej Craig Tiley.