Milovice. Chwalińska wraca na zwycięską ścieżkę

/ Anna Niemiec , źródło: własne , foto: Lotos PZT Polish Tour

Maja Chwalińska awansowała do drugiej rundy zawodów z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Polka pokonała Lindę Klimovicovą i odniosła pierwsze zwycięstwo w grze pojedynczej od momentu powrotu na kort. 

W czerwcu tego roku reprezentantka Polski ogłosiła, że zmaga się z depresją i z tego powodu zmuszona  jest zawiesić sportową karierę. Leworęczna tenisistka do gry wróciła w październiku. Od tego momentu wzięła udział w trzech turniejach, ale w żadnym nie udało jej się wygrać meczu w grze pojedynczej. Przełamanie nastąpiło w tym tygodniu. 

W pierwszej rundzie czeskich zawodów 20-latka z Dąbrowy Górniczej zmierzyła się z Lindą Klimovicovą. Spotkanie lepiej rozpoczęła reprezentantka gospodarzy, która odskoczyła na 2:0. Chwalińska błyskawicznie odrobiła jednak stratę, a w siódmym gemie zdobyła kolejne przełamanie i wyszła na prowadzenie 5:3. Polka nie zdołała jednak zamknąć partii przy pomocy własnego podania i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Czeszka obroniła cztery piłki setowej, ale piąta okazja okazała się szczęśliwa dla reprezentantki Biało-Czerwonych. 

W drugiej odsłonie pojedynku wyrównana gra toczyła się tylko do wyniku 2:2. Od tego momentu Chwalińska nie przegrała już ani jednego gema i po prawie dwóch godzinach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa. 

O miejsce w najlepszej ósemce turnieju Maja Chwalińska zagra albo z rozstawioną z numerem 1 Jodie Anną Burrage albo z kwalifikantką Johaną Markovą.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Maja Chwalińska (Polska) – Linda Klimovicova (Czechy, WC) 7:6(8) 6:2