Wilson

Ministerstwo Sportu i Turystyki odpowiada na zarzuty PZT

/ Michał Jaśniewicz, źródło: , foto:

Poniżej prezentujemy oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki na zarzuty zarządu Polskiego Związku Tenisowego, który w dniu wczorajszym podał się do dymisji (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

MSiT odpowiedziało na zarzuty ze strony PZT. W czwartek w oświadczeniu, w którym zarząd PZT informował o swojej dymisji na dwa dni przed wyborami, winą za to obarczył Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę.

Podajemy się do dymisji na znak protestu przeciwko działalności Ministra Witolda Bańki, który swoimi wystąpieniami publicznymi i decyzjami utrudnia prace Zarządu PZT i pośrednio wpłynął na przebieg wyborczy kampanii wyborczej w Związku – napisał w oświadczeniu ustędujący zarząd PZT. 

W piątek oświadczenie wydało Ministerstwo Sportu i Turystyki i ustosunkowało się do zarzutów.

Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki:

Finansowanie związków sportowych przez Ministerstwo jest przywilejem a nie prawem przynależnym pzs. Ministerstwo Sportu i Turystyki nie zamierza komentować kompromitujących oświadczeń działaczy Polskiego Związku Tenisowego, którzy na 2 dni przed wyborami ostentacyjnie podają się do dymisji. Ponadto MSiT od wielu lat negatywnie ocenia funkcjonowanie Polskiego Związku Tenisowego, zarówno w kwestii wydatkowania środków jak i strategii szkolenia.

Forbet