Ministerstwo Sportu wesprze budowę Centrum Szkoleniowego PZT

/ Redakcja , źródło: własne / PZT, foto: PZT

Polski Związek Tenisowy otrzymał nagrodę DEMES w kategorii ,,Polski Związek Sportowy 2019 roku”. Dodatkowo Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oznajmiła, że PZT otrzyma pomoc finansową w wysokości 11,5 miliona złotych. W Kozerkach powstanie ośrodek szkoleniowy.  

– W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego pragnę poinformować, że dofinansujemy budowę Akademii Tenisowej Tenis Kozerki – Centrum Szkoleniowe PZT kwotą blisko 11,5 miliona złotych – zapowiedziała Minister Sportu. To świetna informacja dla polskiego tenisa. Budowa centralnego ośrodka od wielu lat była jednym z głównych celów stawianych sobie przez tenisowych działaczy.

Statuetkę z rąk Danuty Dmowskiej-Andrzejuk odebrali prezes PZT Mirosław Skrzypczyński i sekretarz generalny Bartosz Bułat. – To wyjątkowe wyróżnienie, szczególnie, że Polski Związek Tenisowy przygotowuje się już do przyszłorocznych obchodów stulecia istnienia. Ta nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że „naj nie bierze się znikąd”, jak głosi hasło naszego sponsora strategicznego. Właśnie z Grupą LOTOS realizujemy największe projekty, które przyczyniają się do rozwoju polskiego tenisa – powiedział Skrzypczyński.

Dzięki wsparciu Grupy LOTOS od zeszłego roku funkcjonują dwa fundamentalne projekty w polskim tenisie: PZT LOTOS Polish Team i PZT LOTOS Polish Tour. Najmłodsi korzystają natomiast z Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa – Rakiety LOTOSU.

– Naszym celem jest stopniowe rozszerzanie piramidy szkoleniowej, którą chcemy obejmować coraz szersze kręgi utalentowanej młodzieży. Wierzymy, że będzie ona stopniowo zasilać LOTOS PZT Team i odnosić sukcesy w międzynarodowym Tourze – zapowiedział Skrzypczyński.