Mirjana Lucić-Baroni wraca do gry!

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Po siedemnastu miesiącach przerwy do gry planuje wrócić Mirjana Lucić-Baroni. 37-letnia Chorwatka przez niemal cały poprzedni sezon zmagała się z kontuzją ramienia. Na kortach zobaczymy ją w czerwcu, na nawierzchni trawiastej.

Doświadczona Chorwatka wraca do tenisa po raz kolejny. W tourze pojawiła się już 22 lata temu. W debiutanckim sezonie 1997, gdy miała 15 lat, przebojem wdarła się do czołówki. Wygrała wówczas turniej w Bolu. Rok później triumfowała w deblowym Australian Open, wraz z Martiną Hingis. W tym samym roku wystąpiła też w finale miksta na Wimbledonie, gdzie partnerował jej Mahesh Bhupathi. Dwa lata później dotarła do półfinału singla w Londynie, uznając wyższość Steffi Graf. Niestety, był to początek końca sukcesów świetnie zapowiadającej się juniorki. Przestała regularnie grać wraz z końcem 2003 roku.

W sezonie 2007 zdecydowała się na powrót do gry. Przez kolejne sezony notowała raczej przeciętne wyniki, ani na chwilę nie zbliżając się do obiecujących początków kariery. Przebudzenie nastąpiło dopiero w 2014 roku, gdy Chorwatka miała już 32 lata. Podczas US Open pomyślnie przebrnęła kwalifikacje, a później ograła kolejno: Garbine Muguruzę, Shahar Peer i Simonę Halep, co dało jej czwartą rundę turnieju. W niej lepsza okazała się Sara Errani. Lucić-Baroni nie zwolniła jednak tempa i w następnym tygodniu niespodziewanie triumfowała w turnieju w Quebecu, zarówno w singlu, jak i deblu. Oznaczało to, że po 16 latach znowu okazała się najlepsza w turnieju WTA.

W styczniu 2017 roku wyrównała największy singlowy sukces – ponownie dotarła do półfinału Wielkiego Szlema. Tym razem w Melbourne, po drodze eliminując m.in. Agnieszkę Radwańską. Lepsza okazała się późniejsza mistrzyni – Serena Williams. Później Chorwatka dotarła też do ćwierćfinału w Miami. Ubiegły rok straciła z powodu kontuzji ramienia. W tym, już jako 37-latka, zamierza powrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie, a pierwsze starty planuje na nawierzchni trawiastej.


Wyniki

NULL