Mirosław Skrzypczyński: być może w Bytomiu wystąpi Hubert Hurkacz

/ Redakcja , źródło: własne / PZT, foto: PZT

Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego ma nadzieję, że Hubert Hurkacz wystąpi w tym roku w Mistrzostwach Polski. Impreza odbędzie się w dniach 13-19 lipca na kortach Górnika Bytom. 

Mistrzostwa Polski będą jedną z dziewięciu krajowych imprez wchodzących w skład LOTOS PZT Polish Tour. Obecnie trwa w Gdańsku inauguracyjny turniej drugiej edycji cyklu. Z tej okazji zorganizowano konferencję prasową, w której wzięli udział m.in. prezes PZT oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i sponsora tytularnego.

Skrzypczyński zabrał głos na temat zbliżających się mistrzostw Polski. – Być może w Bytomiu wystąpi Hubert Hurkacz. Czekamy na potwierdzenie z jego strony – powiedział prezes PZT. Udział w krajowym czempionacie zapowiedział już Kamil Majchrzak, a zgłoszenie się do zawodów rozważa ze swoim sztabem Iga Świątek. Zarówno Majchrzak, jak i Świątek przebywają jednak obecnie w Polsce. Z kolei Hurkacz przygotowuje się do wznowienia sezonu w Stanach Zjednoczonych.

Prezes PZT opowiedział też o całym cyklu LOTOS PZT Polish Tour, dzięki któremu polscy tenisiści stosunkowo szybko mogli wrócić do rywalizacji po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W turnieju w Gdańsku biorą udział m.in. Katarzyna Kawa, Kacper Żuk czy Daniel Michalski. – Naszym dużym osiągnięciem jest to, że cały cykl jest finansowany z budżetu PZT. Wcześniej, kiedy turnieje były organizowane, PZT jedynie wspierał organizatorów. W tym roku związek pokrywa 100 procent kosztów turniejów, co jest ogromnym wysiłkiem finansowym i organizacyjnym – oznajmił Skrzypczyński.

Druga edycja LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski składa się z dziewięciu turniejów. Z Gdańska rywalizacja przeniesie się do Szczecina (21-24 czerwca) i do Wrocławia (6-9 lipca), a czwartą imprezą cyklu będą Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu (13-19 lipca), w których pula nagród dla uczestników wyniesie 200 tysięcy złotych.

Kolejne turnieje zostaną rozegrane w Kozerkach (25-28 lipca), Łodzi (29 lipca-1 sierpnia), Bydgoszczy (15-18 sierpnia), w Poznaniu – w Parku Tenisowym Olimpia (22-25 sierpnia) oraz na kortach AZS Poznań (26-29 sierpnia), gdzie nastąpi zamknięcie cyklu.