Misja uratować Indian Wells. Uzgodnienia z ATP i WTA trwają

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.skysports.com/eu.desertsun.com, foto: AFP

W zbliżającym się sezonie turniej w Indian Wells, podobnie jak rok temu nie odbędzie się w tradycyjnym terminie. Gospodarze pracują jednak nad tym, by konieczne nie okazało się jego odwołanie.

Wiemy już jak wyglądać mają pierwsze miesiące tenisowej rywalizacji w sezonie 2021. Ku  rozczarowaniu wielu w opublikowanym na stronie ATP terminarzu rozgrywek zabrakło jednak prestiżowych zawodów w Indian Wells. Szczęśliwie nie przesądza to jeszcze o ich odwołaniu, ale pewnym jest, że turniej nie rozpocznie się ósmego marca. Nadzieje na to, że tenisiści i tenisistki nie stracą ponownie szansy na występ w nieformalnym „piątym Wielkim Szlemie” pozostawia opublikowane niedawno przez gospodarzy rozgrywek oświadczenie.

– Organizatorzy turnieju aktywnie współpracują z ATP i WTA, a także sponsorem tytularnym BNP Paribas tak, aby potwierdzić daty organizacji wydarzenia w dalszej części roku. W niedalekiej przyszłości, gdy tylko uda się sfinalizować te plany, ujawnione zostaną szczegółowe informacje na ten temat – możemy przeczytać na Twitterze – Decyzja została podjęta po gruntownych konsultacjach ze stanowymi i lokalnymi władzami oraz właścicielem turnieju Larrym Ellisonem.

W dobiegającym końca roku Indian Wells było pierwszy odwołanym z powodu pandemii koronawirusa turniejem. Poniesioną w następstwie tej decyzji stratę szacuje się na około 400 milionów dolarów. Ponowne wykreślenie zawodów z kalendarza dla gospodarzy niewątpliwie byłoby więc dotkliwym ciosem. Mimo to, zapewniają oni, że we wszelkich swoich działaniach kierować zamierzają się przede wszystkim dobrem kibiców i uczestników.

– To bardzo rozczarowujące, że BNP Paribas Open nie odbędzie się zgodnie z pierwotnymi planami w marcu, ale tak jak w ubiegłym roku zdrowie i bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu – napisał na Instagramie dyrektor turnieju Tommy Haas – Ściśle współpracujemy z tourami, aby potwierdzić późniejszą datę turnieju. Już nie mogę doczekać się powrotu fanów, zawodników oraz sponsorów do Tenisowego Raju.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez tommy haas (@tommyhaasofficial)