„Mistrz mistrzów” w niebotycznej formie?

/ Michał Krogulec , źródło: www.atp.com, foto: AFP

Rafael Nadal przygotowuje się do startu nowego sezonu i wraz z reprezentacją Hiszpanii zagra w ATP Cup. Dziennikarze L’Equipe przyznali mu tytuł „mistrza mistrzów”, a jego trener Francisco Roig określił stan dyspozycji Hiszpana na kilka dni przed początkiem rywalizacji na bardzo dobry.

Tenisista z Majorki wygrywał przed laty plebiscyt francuskiego dziennika już trzykrotnie (2010, 2013, 2017). W minionym sezonie Nadal triumfował w Roland Garros oraz US Open i zakończył rok na 1. pozycji. Wśród kobiet nagrodę przyznano gimnastyczce ze Stanów Zjednoczonych Simone Bellis.

Hiszpanie w ATP Cup zagrają w składzie: Rafael Nadal Roberto Bautista AgutPablo Carreno Busta, Albert Ramos-VinolasFeliciano Lopez. W grupie B, której mecze toczyć się będą w Perth, zmierzą się między sobą też Urugwajczycy, Japończycy i Gruzini. Kapitanem Hiszpanów jest Francisco Roig, który cytowany przez oficjalną stronę ATP, wyraża się w samym pozytywach o formie podopiecznych, szczególnie Nadala

Zespół, który mamy jest spektakularny. Hiszpania jest jednym z faworytów. Są mocne drużyny i margines błędu jest niewielki – mówi Roig. Jego zdaniem Nadal jest bardzo dobrze przygotowany.

Znalazł bardzo dobrą formę. Czuje się pewnie w grze, a jego serwis naprawdę mu pomaga. Myślę, że wygląda świetnie. Teraz chodzi o utrzymanie jego dyspozycji – dodaje kapitan reprezentacji Hiszpanii.

Początek ATP Cup 3 stycznia.