Mistrzostwa Gniezna 2024

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: Informacja prasowa, foto: Gnieźnieński Klub Tenisowy

Mistrzostwa Gniezna 2024 Bud-Went Mitsubishi Electric Tennis Cup przechodzą do historii. Historii, która trwa od 117 lat w Gnieźnieńskim Klubie Tenisowym.

Mistrzostwa Gniezna 2024 Bud-Went Mitsubishi Electric Tennis Cup to największy turniej tenisa w Gnieźnie jak do tej pory. Turniej rozpoczął się 17 maja, a tuż po starcie – 20 maja – przeszło nad miastem gradobicie (największe jakie do tej pory przeżyliśmy). Wydawało się, że to już koniec, po turnieju…. szatnie i łazienki zalane na prawie metr, podziurawiony balon, korty zalane po kostki…

– Usiadłem, spuścilem głowę i pomyślałem, że „nie damy rady”. Czułem się jakby ktoś mi zaserwował asa. Ale tak to jest w sporcie i w życiu. Nie wygrywa się każdego punktu, ale można wygrać cały mecz. Wiec postanowiliśmy, że mimo, iż właśnie przegraliśmy punkt – to wygramy cały mecz. I wygraliśmy! – mówił podczas zakończenia MG’24 Jakub Sawa – dyrektor turnieju.

– Wygrali wszyscy, którzy rywalizowali, którzy mieli odwagę żeby dostać „asa”. Roger Federer wygrał 82% spotkań w swojej karierze, ale wiecie ile punktów? 54.1%. Tak też jest na korcie, ale i w życiu – te słowa Jakub Sawa szczególnie kierował do najmłodszych, by wiedzieli, że nie trzeba wygrać każdej piłki w meczu czy w życiu, ale to nie znaczy, by się poddawać.

Po oficjalnym podsumowaniu wyników i nagrodzeniu zwycięzców był czas na Players Party w niesamowitym klimacie. Gnieźnieńskie Korty położone są w zielonym sercu miasta – największym Parku Miejskim. Przy pysznym poczęstunku i klimatycznej muzyce jazzowej na żywo zawodnicy i kibice mogli wspólnie świętować.

Dyrektorem turnieju jest Jakub Sawa, a organizatorem Anna Sawa i Gnieźnieńska Akademia Tenisowa.

 

 

MG’24 w liczbach:

ilość zawodników – 128

ilość meczów – 247

ilość zużytych piłek – około 500

pula nagród – 99 500 zł

Pula nagród nie byłaby możliwa bez sponsorów, którzy zasługują tutaj naprawdę na ogromne brawa i podziękowania.

Sponsor tytularny to Bud-Went Mitsubishi Electric oprócz pakietów startowych dla wszystkich zawodników przekazał także 12 klimatyzatorów! Wszyscy zawodnicy na pierwszych miejscach w kategoriach ‚dorosłych’ otrzymali KLIMATYZATORY!

Podczas zakończenia krótkie przemowy mieli także reprezentanci Bud-Went: Paulina Filipiak, Jakub Filipiak oraz Mitsubishi Electric Wojciech Karasiewicz, Dariusz Trawczynski.

Sponsorzy: Fundacja Espa, Sklep Mrówka, Firma Bol ann, Eko Koszyczek, Outlet Mebloteka, Diadem, Natan Collection, Firma Kompleks – ubezpieczenia, Karczma Czerwone Korale, Lilandia, Naturalna Świeca, Gnieźnieński Klub Tenisowy, Gnieźnieńska Akademia Tenisowa, Pizzeria 105 oraz Pizzeria na Kawiarach.

 

 

Na zakończenie przedstawiamy kilka opinii o turnieju:

Jako coroczny stały uczestnik Mistrzostw Gniezna od 2006 roku jestem pod ogromnym wrażeniem tegorocznej edycji. Widząc jak na przestrzeni lat turniej ten zaliczał lepsze i gorsze momenty, chwilami granie o przysłowiową pietruszkę, ponieważ nie było wsparcia z zewnątrz, dziś jestem naprawdę dumny widząc rangę i ogrom tego przedsięwzięcia. Bazując na własnym doświadczeniu jako były zawodnik z duża dozą prawdopodobieństwa stwierdzam, że wsparcie otrzymane od tegorocznych sponsorów na poziomie bliskim 100 tysięcy złotych stawia ten turniej jako jeden z najlepszych i największych imprez tego typu już nie w naszym mieście a na terenie całego kraju. Jako rodowity gnieźnianin jestem dumny z bycia częścią tej historii i głęboko wierze, że wszystko co najlepsze dopiero przed nami a kolejne edycje przy wsparciu dotychczasowych sponsorów oraz tych nowych będą stały na jeszcze wyższym poziomie. Niech usłyszy o nas cała Polska ! Zapraszamy do Gniezna gdzie wysoki poziom sportowy ani na krok nie ustępuję poziomowi organizacyjnemu! – Kuba, deblowy i mikstowy Mistrz Gniezna 2024

Gdy rozpoczęły się Bud-Went Mitsubishi Mistrzostwa Gniezna moja przyjaciółka z kortów i partnerka deblowa zapowiedziała, że jestem jej czarnym koniem turnieju. Sprawdziło się, WYGRAŁAM Singiel Open a, że szczęścia chodzą parami, w parze z Magdalena Graczyk zdobyłyśmy wicemistrzostwo w deblu kobiet Okazując się najlepszymi spośród gnieźnianek. Wspaniały turniej, niesamowite nagrody, dziękuję organizatorom Ania Sawa i Jakub Sawa – bez Was to wszystko nie byłoby możliwe. Gorąca atmosfera, ale w naszym domu dzięki głównej nagrodzie latem będzie przyjemnie i chłodno – Adrianna, Mistrzyni Gniezna 2024

Jak zwykle Mistrzostwa Gniezna stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Dla mnie osobiście był to wyjątkowy turniej, ale najbardziej cieszę się że zagraliśmy w nim całą rodziną i wspólne spędzaliśmy czas robiąc to co lubimy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję – Krzysztof, Mistrz Gniezna 2024 w kat. 40+ (zdobył w tym roku aż 4 miejsca)

MG ’24 – ponad miesiąc gier turniejowych. W moim przypadku udział w pięciu kategoriach. Spotkań rozegranych w ciągu tego czasu OSIEMNAŚCIE. W ogólnym rozrachunku TRZY PUDŁA , brakło tego najbardziej prestiżowego (może za rok). Super czas, super ludzie … Organizacyjnie i wizerunkowo impreza na SZÓSTKĘ. Mistrzostwa dopiero co się skończyły, a ja już czekam na kolejną edycję ( i WSZYSTKICH WAS też do udziału zachęcam) – Dariusz, zdobywca trzech miejsc na pudle, tata Julii – Młodzieżowej Mistrzyni Gniezna 2024.


Wyniki

Zwycięzcy:

Singiel Mężczyzn Open

1. Adrian Stasiak

2. Kuba Szalaty

3. Krzysztof Dzięcielski

 

Singiel Mężczyzn 40+

1. Krzysztof Dzięcielski

2. Paweł Kopecki

3. Dariusz Dzięcioł

 

Singiel Mężczyzn 55+

1. Dariusz Kuryło

2. Piotr Domżalski

3. Arkadiusz Lewandowski

 

Singiel Kobiet

1. Adrianna Działak-Patrzek

2. Justyna Frasz-Ignaczak

3. Liliana Juszczak

 

Debel do 100 lat

1. Kuba Szalaty/Dominik Drass

2. Tomasz Janas/Krzysztof Dzięcielski

3. Maciej Ciesielski/Dariusz Dzięcioł

 

Debel 100+ lat

1. Radosław Wróblewski/Dariusz Kuryło

2. Krzysztof Dzięcielski/ Piotr Domżalski

3. Sebastian Patrzek/Sebastian Gałązka

 

Mikst

1. Martyna Rękoś/Kuba Salaty

2. Żaneta Łukasiewicz/Dariusz Dzięcioł

3. Sylwia Woźniak/Tomek Janas

 

Debel Kobiet

1. Katarzyna Hauza/Katarzyna Kempf

2. Adrianna Działak-Patrzek/Magdalena Graczyk

3. Anna Mstowska/Joanna Gałecka

 

Kategoria Młodzieżowa

1. Julia Dzięcioł

2. Patryk Żurek

3. Piotr Dzięcielski

 

Kategoria Dzieci (piłka zielona)

1. Czarek Ciesielski

2. Kajetan Kozłowski

3. Franciszek Chlebowski

 

Kategoria Dzieci (piłka pomarańczowa)

1. Czarek Ciesielski

2. Borys Kowalski

3. Filip Wiśniewski

 

Kategoria Dzieci (piłka czerwona)

1. Franciszek Zobel

2. Ania Przyborska

3. Elodie Gargas