Mistrzostwa Polski. Falkowska pokonała obrończynię tytułu

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Weronika Falkowska pokonała broniąca tytułu Stefanię Rogozińską-Dzik i awansowała do ćwierćfinału Narodowych Mistrzostw Polski. W najlepszej ósemce zawodów zameldowały się też m.in. Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch i Maja Chwalińska, czyli trzy najwyżej rozstawione zawodniczki. 

Sam fakt, że już na etapie 2. rundy doszło do spotkania Weroniki Falkowskiej ze Stefanią Rogozińską-Dzik pokazuje, jak dobrze obsadzone są tegoroczne mistrzostwa Polski. W trzech wcześniejszych turniejach z cyklu LOTOS PZT Polish Tour obie zawodniczki za każdym razem mogły liczyć na rozstawienie, więc ich spotkanie przed ćwierćfinałem było niemożliwe. W Bytomiu sytuacja jest inna. Falowska nie została rozstawiona i już w drugiej rundzie stanęła naprzeciwko obrończyni tytułu.

– Ciężko przepracowałam ten czas kwarantanny i pod względem stricte tenisowym, i pod względem przygotowania fizycznego. To daje teraz rezultaty – powiedziała po zwycięstwie 6:1, 7:5 Falkowska. Zawodniczka chwali sobie współpracę z nowym sztabem trenerskim. – Dwa tygodnie przed turniejem w Gdańsku zmieniłam trenera. Teraz współpracuję z Pawłem Bojarskim i Pawłem Kurem, a nad przygotowaniem fizycznym wciąż pracuję z Pawłem Rzepeckim. Jest lepiej niż było, bardzo pozytywnie – opowiedziała o zmianach w swoim otoczeniu Falkowska.

Kolejną rywalką Falkowskiej będzie rozstawiona z numerem jeden Katarzyna Kawa. Tenisistka z Krynicy-Zdroju w 2. rundzie pokonała 6:2, 6:1 Magdalenę Hędrzak. Równie przekonujące zwycięstwa odniosło jeszcze kilka zawodniczek: Katarzyna Piter, Anastazja Szoszyna, Maja Chwalińska oraz Anna Hertel.

Bardziej wyrównany był natomiast mecz Magdaleny Fręch z Paulą Kanią-Choduń. Pierwszy set co prawda Fręch wygrała 6:0, ale w drugiej partii rozgorzała walka punkt za punkt i gem za gem. Ofensywnie usposobiona Kania-Choduń często starała się kończyć akcje przy siatce, natomiast Fręch szukała swoich szans z linii końcowej. Starcie dwóch różnych sposobów na zdobywanie punktów mogło spodobać się kibicom, ponieważ nie brakowało efektownych wymian. Ostatecznie Fręch wygrała 6:0, 7:5, choć od porażki w drugim secie dzieliły ją dwa przegrane punkty.

O niespodziankę pokusiła się natomiast Joanna Zawadzka. Nierozstawiona zawodniczka pokonała 2:6, 6:4, 6:1 Martynę Kubkę, która w dwóch ostatnich turniejach LOTOS PZT Polish Tour docierała do finału.


Wyniki

2. runda turnieju kobiet:

Katarzyna Kawa (1) – Magdalena Hędrzak 6:2, 6:1
Weronika Falkowska – Stefania Rogozińska-Dzik (6) 6:1, 7:5
Katarzyna Piter (4) – Paulina Czarnik 6:1, 6:3
Joanna Zawadzka – Martyna Kubka (8) 2:6, 6:4, 6:1
Anastazja Szoszyna (5) – Rozalia Gruszczyńska 6:1, 6:1
Maja Chwalińska (3) – Marcelina Podlińska 6:1, 6:2
Anna Hertel (7) – Olivia Bergler 6:0, 6:1
Magdalena Fręch (2) – Paula Kania-Choduń 6:0, 7:5