Mistrzostwa Polski. Hędrzak i Kielan ze złotymi medalami

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: PZT

Magdalena Hędrzak i Szymon Kielan zdobyli tytuły halowych mistrzów Polski do lat 18. 17-letnia zawodniczka z Gliwic w finale pokonała 6:2, 6:4 trzy lata młodszą Adę Piestrzyńską. Niemal identycznym rezultatem zakończyło się najważniejsze spotkanie w turnieju chłopców. Szymon Kielan wygrał w nim 6:1, 6:4 z Gabrielem Bilińskim.

Ostatnie tygodnie dla świeżo upieczonych mistrzów Polski są wyjątkowo udane. Hędrzak na początku lutego zdobyła pierwszy tytuł w zawodowym tenisie. Wspólnie z Martą Leśniak wygrała turniej deblowy w tunezyjskim Monastyrze (ITF, pula nagród 15 tys. dolarów). Z kolei Kielan skoncentrował się na rozgrywkach juniorskich. Mistrzostwa kraju w kategorii juniorów były dla niego już trzecim z rzędu wygranym turniejem. Wcześniej triumfował w imprezach ITF Juniors w Szczecinie i Warszawie. – Całkiem fajny okres, na pewno jeden z lepszych w mojej karierze. Turniejów ITF za często się nie wygrywa, a do tego doszło jeszcze zwycięstwo w mistrzostwach Polski – podsumował ostatnie występy Szymon Kielan.

Z przebiegu całego turnieju zadowolony był też Gabriel Biliński. Srebrny medal mistrzostw Polski to jak na razie jego najcenniejsza nagroda. – Udało mi się zagrać bardzo dobry turniej. W finale nie dałem rady, ale przeciwnik od dłuższego czasu jest bardzo skuteczny i dziś było podobnie. Do mistrzostw przystąpiłem z nadzieją, że po raz pierwszy zdobędę medal w singlu. Udało się i na ten moment jest to mój największy sukces – powiedział Biliński.

W turnieju dziewcząt najlepsza okazała się rozstawiona z numerem trzy Magdalena Hędrzak. Niemal wszystkie rywalki pokonała w dwóch setach. Tylko Rozalia Gruszczyńska w ćwierćfinale potrafiła doprowadzić do trzeciej partii. – Wcześniej na halowych mistrzostwach Polski nie szło mi za dobrze. Nie spodziewałam się, że tym razem wygram. Już awans do strefy finałowej był dla mnie dużym sukcesem – powiedziała Hędrzak. I dodała – Dużo doświadczenia i pewności siebie dał mi wygrany turniej w Tunezji. Było mi bardzo miło, że Marta Leśniak przyjechała na mistrzostwa, żeby mnie wspierać.

Srebrny medal zawisł natomiast na szyi zaledwie 14-letniej Ady Piestrzyńskiej. – Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się osiągnać taki wynik w wyższej kategorii wiekowej. W najbliższym czasie będę się jednak skupiać na turniejach Tennis Europe i rywalizacji z rówieśniczkami – zdradziła jedna z najmłodszych tenisistek, które stanęły na starcie mistrzostw.