Mistrzostwa Polski. Majchrzak już w 2. rundzie. Hurkacz poznał rywala

/ Szymon Adamski , źródło: , foto:

W Bytomiu rozpoczęła się 94. edycja Narodowych Mistrzostw Polski. Jako jedni z pierwszych do 2. rundy awansowali Kamil Majchrzak i broniąca tytułu Stefania Rogozińska-Dzik. Jeszcze dzisiaj na korcie centralnym pojawi się Hubert Hurkacz. Jego rywalem będzie kwalifikant Jasza Szajrych.

Losowanie drabinek turnieju głównego odbyło się w poniedziałek o 18, ale nie wszyscy zawodnicy od razu poznali swoich rywali. Wciąż trwały bowiem pojedynki w kwalifikacjach. W takim położeniu znalazł się m.in. Hubert Hurkacz – największa gwiazda rozpoczynających się mistrzostw.

Po wyłonieniu wszystkich uczestników turnieju głównego i tzw. dolosowaniu, okazało się, że przeciwnikiem naszego najwyżej notowanego tenisisty będzie Jasza Szajrych. To utalentowany tenisista, zajmujący aktualnie miejsce w trzeciej setce juniorskiego rankingu ITF. Należy do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Przed dwoma tygodniami został wicemistrzem Polski do lat 18.

Co ciekawe, w ćwierćfinale tamtej imprezy Szajrych pokonał Aleksandra Orlikowskiego, który również bierze udział w mistrzostwach w Bytomiu. Tenisista z Łodzi trafił na drugiego z faworytów, czyli Kamila Majchrzaka. Ich starcie pokazało, jak trudno jest rywalizować nieopierzonym tenisistom z zawodnikami ogranymi w największych turniejach na świecie. Majchrzak pewnie wygrał 6:1, 6:0 i jako jeden z pierwszych zameldował się w 2. rundzie. Jego kolejnym rywalem będzie Mateusz Terczyński (deblowy partner Huberta Hurkacza) lub Adam Bronka.

Do 2. rundy awansowała również broniąca tytułu Stefania Rogozińska-Dzik. Rozstawiona z numerem sześć zawodniczka pokonała 6:2, 6:0 Wiktorię Saską, która otrzymała od organizatorów ,,dziką kartę”. Lokalni kibice mogli natomiast cieszyć się ze zwycięstwa Magdaleny Hędrzak. Zawodniczka Górnika Bytom wygrała 6:3, 6:2 z Justyną Sasiak.

Drabinki turniejów gry pojedynczej i podwójnej dostępne są TUTAJ. 


Wyniki

Pierwsza runda turnieju mężczyzn:

Kamil Majchrzak (2) – Aleksander Orlikowski 6:1, 6:0

 

Pierwsza runda turnieju kobiet:

Magdalena Hędrzak – Justyna Sasiak 6:3, 6:2
Stefania Rogozińska-Dzik (6) – Wiktoria Saska 6:2, 6:0