Mistrzostwa Polski. Poznaliśmy najlepszych deblistów i deblistki

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: PZT

Pierwotnie ostatniego dnia Narodowych Mistrzostw Polski miały zostać rozegrane tylko finały singla. We wcześniejszych dniach pogoda pokrzyżowała jednak szyki organizatorom oraz tenisistom. W związku z tym rozstrzygnięcia w turniejach deblowych zapadły dopiero w niedzielę wieczorem. Złote medale zawisły na szyjach Pauli Kani, Anastazji Szoszyny, Kamila Majchrzaka i Jana Zielińskiego. 

94. edycja Narodowych Mistrzostw Polski dobiegła końca. Dla znakomitej większości tenisistów i tenisistek priorytetem był występ w turnieju singlowym, jednak sukcesy w grze podwójnej również dały dużo radości. Wśród kobiet najlepsza okazała się para rozstawiona z numerem jeden – Paula Kania i Anastazja Szoszyna. Z kolei w turnieju męskim tytuł mistrzów Polski zdobyli pogromcy turniejowych ,,jedynek”, czyli Kamil Majchrzak i Jan Zieliński.

Kania i Szoszyna w finale pokonały 7:6(5), 7:5 Magdalenę Fręch i Martynę Kubkę. Dla Fręch był to już trzeci mecz tego dnia. Wcześniej wygrała w finale gry pojedynczej z Katarzyną Kawą i dokończała zaległy półfinał gry podwójnej. Na pewno odczuwała więc zmęczenie. To nie umniejsza jednak sukcesu Kani i Szoszyny, które z dobrej strony zdążyły się pokazać wspólnie jeszcze przed pandemią. W lutym dotarły do finału dużego turnieju ITF w Egipcie. W Mistrzostwach Polski potwierdziły, że bardzo dobrze rozumieją się na korcie. Pierwsze dwa mecze wygrały bez problemów, a w kolejnych dwóch starciach były skuteczniejsze w najważniejszych momentach. W półfinałowym starciu z Mają Chwalińską i Stefanią Rogozińską-Dzik obroniły nawet dwie piłki meczowe.

Bliscy porażki na tym etapie rywalizacji byli również Kamil Majchrzak i Jan Zieliński. Złoci medaliści przegrywali w super tie-breaku 6-8 z parą Szymon Walków / Kacper Żuk, która wygrała wszystkie dotychczasowe imprezy z cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Majchrzak i Zieliński zdobyli jednak cztery punkty z rzędu i dzięki świetnemu finiszowi awansowali do finału. W nim od dwóch dni czekali na nich Kamil Gajewski i Dominik Nazaruk, aktualni mistrzowie Polski z hali.

Finał gry podwójnej mężczyzn był ostatnim meczem całych mistrzostw. Majchrzak i Zieliński wywiązali się z roli faworytów i pokonali Gajewskiego i Nazaruka 6:3, 6:4. Tym samym Majchrzak został podwójnym medalistą Narodowych Mistrzostw Polski. Wcześniej wywalczył brązowy medal w singlu. Dwa medale z Bytomia wywieźli również: Kacper Żuk (złoto w singlu, brąz w deblu), Magdalena Fręch (złoto w singlu, srebro w deblu) i Anastazja Szoszyna (brąz w singlu, złoto w deblu).

 


Wyniki

Finał gry podwójnej mężczyzn:

K. Majchrzak. J. Zieliński (3) – K. Gajewski, D. Nazaruk 6:3, 6:4

Finał gry podwójnej kobiet:

P. Kania, A. Szoszyna (1) – M. Fręch, M. Kubka 7:6(5), 7:5